Palma wielkanocna jest jednym z ważniejszych symboli wiosennych świąt nierozerwalnie związanych z Niedzielą Palmową. Dziś rzadko wykonuje się palmy własnoręcznie, można je kupić w każdym sklepie. Dlatego, aby popularyzować tradycje wykonywania palm wielkanocnych w świetlicy szkolnej zorganizowano warsztaty robienia palmy wielkanocnej. Celem zajęć było kultywowanie wśród dzieci zwyczajów i tradycji świątecznych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni. Świetliczaki uczyły się robić kwiaty z bibuły i wstążki oraz tworzyć krok po kroku palmy z wykorzystaniem naturalnych elementów- zielonych roślin- gałązek bazi, borówek, bukszpanu oraz cisu.
Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera, a na zakończenie odbył się konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. Bardzo dziękujemy dzieciom ze świetlicy szkolnej za udział w warsztatach oraz za trud i pracę włożoną w przygotowanie pięknych wielkanocnych palm. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i zaangażowania. Z pewnością własnoręcznie wykonane palmy staną się miłym elementem dekoracji w naszych domach, świetlicy szkolnej i na korytarzach szkolnych.
W naszej świetlicy wiosna coraz bliżej
Gramy,układamy i zgadujemy
Dzień kota w świetlicy szkolnej
Zimowe pejzaże w świetlicy szkolnej
Zima w świetlicy szkolnej
Propozycje zajęć świetlicowych na czas zdalnego nauczania
Świetlica przygotowana do świąt i zbliżającej się zimy
Spotkanie z jesienią w poezji, muzyce i plastyce
W dniu 5 listopada 2020r. p. Renata Ticman i p. Judyta Figiel – Kopczyńska przeprowadziły w świetlicy szkolnej zajęcia czytelnicze.
Ich celem było rozwijanie estetyki, wzmacnianie przywiązania do ojczystej przyrody, kształtowanie wrażliwości poetyckiej i muzycznej oraz twórczej postawy wobec otaczającego świata.
Wprowadzeniem do tematu zajęć było rozwiązywanie jesiennych krzyżówek.
Następnie panie recytowały wiersze Natalii Usenko, Marii Kownackiej i Wandy Chotomskiej o tej tematyce, a uczniowie wypowiadali się na ich temat oraz opowiadali o pięknej polskiej jesieni.
Później świetliczaki wysłuchali “Koncertu na dwie mandoliny” A. Vivaldiego i zilustrowali muzykę ruchem.
W końcowej części zajęć dzieci wykonały prace plastyczne z zasuszonych liści oraz pestek.
Najładniejsze obrazki ozdobiły gazetkę na korytarzu. Uczniowie wykazali się dużą aktywnością i kreatywnością.
Prace na listopad i grudzień już zaplanowane i rozpoczęte!
W krainie baśni Jana Christiana Andersena!
W dniu 22 października 2020 roku panie Renata Ticman i Judyta Figiel-Kopczyńska przeprowadziły w świetlicy szkolnej zajęcia czytelnicze "W krainie baśni".
Głównym celem zajęć było rozwijanie wyobraźni dziecięcej i zainteresowań czytelniczych oraz propagowanie twórczości duńskiego baśniopisarza.
Na początku zajęć dzieci zostały zapoznane z sylwetką autora.
Następnie chętni uczniowie podchodzili do tajemniczego koszyczka losowali fragmenty tekstów baśni i odgadywali ich tytuły.
W części głównej zajęć została przeczytana wybrana przez dzieci baśń "Calineczka".
Na zakończenie wykonano ilustracje do utworu. Świetliczaki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
Światowy Dzień Warzyw i Owoców. OWOCOWE LUDKI
Dzień Nauczyciela
Dzień głośnego czytania w świetlicy szkolnej
29 września 2020r w świetlicy szkolnej zorganizowano kolejne wydarzenie czytelnicze
w ramach ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
Uczniowie klas II i IV czytali wybrane wiersze Jana Brzechwy swoim kolegom i koleżankom z klas pierwszych.
Uczniowie chętnie wzięli udział w tej akcji, a ich młodsi koledzy z uwagą słuchali wierszy.
Jesień
Z Życia Świetlicy
"Na tropie wielkiej zagadki”
W dniu 2 października 2020 roku panie Renta Ticman i Ilona Misterek
przeprowadziły zajęcia czytelnicze w świetlicy szkolnej „Na tropie wielkiej zagadki”.
Celem zajęć było zapoznanie dzieci z twórczością Grzegorza Kazdepke, profilaktyka zdrowia, rozwijanie wyobraźni, kształtowanie postaw byci życzliwym i tolerancyjnym wobec drugiego człowieka.
Na początku zaprezentowano dzieciom książki Grzegorza Kazdepke o przygodach detektywa Pozytywki. Następnie uczniowie wypowiadali się na temat, czym zajmuje się detektyw.
Później nauczyciel przeczytał rozdział książki „Detektyw Pozytywka” pt. „Uwaga na owoce!”.
Świetliczaki przystąpiły do rozwiązywania zaszyfrowane na planszy informacyjnej detektywistycznej zagadki „Witaminki, witaminki”.
Podczas ostatniej części zajęć dzieci wykonały legitymację detektywistyczną. Uczniowie z uwagą wysłuchali tekstu i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.