Szkoła Podstawowa nr 2 im. Floriana Adamskiego
w Chełmie Śląskim

Strona główna
Z życia szkoły
Projekty
Aktualności sportowe
Patron szkoły
Historia szkoły
Uczniowie
Plan lekcji
Grono Pedagogiczne
Świetlica szkolna
Konkursy
Dla Rodziców
Logopeda
Akcje charytatywne i wolontariat
Dokumenty
Kontakt
Zielona Szkoła 2019
Gminne Przedszkole nr 1
Szkoła Podstawowa nr 1
Oferta szkół ponadgimnazjalnych
- UG Chełm Śląski
- Kuratorium Oświaty
- Okr. Komisja Egzaminacyjna
- MEN

Konkursy

Dzisiaj mamy czwartek, 21 lutego 2019 roku.



Konkurs biblijny szkół podstawowych dla klas V-VIII

Dnia 25.10.2018 na terenie naszej szkoły został przeprowadzony XXIV Wojewódzki konkurs wiedzy biblijnej dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” (Łk 21,33).
Celem konkursu było:

  • Poznanie Ewangelii według św. Łukasza;
  • Ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina;
  • Pogłębienie wiedzy i wiary oraz kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże;
  • Zachęcenie do większego zainteresowania i aktywności na lekcjach religii i w życiu szkoły;
  • Inspirowanie do czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła i społeczności lokalnej;
Do konkursu przystąpiło 27 uczestników klas V-VIII. Największą liczbę punktów otrzymali: Zofia Kula i Zuzanna Kołodziej - 34 punkty, oraz Karol Penczek - 31 punktów. Ta trójka zakwalifikowała się do konkursu rejonowego, który odbędzie się 22.XI.2018.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - wyniki konkursów

1.Mistrz tabliczki mnożenia - konkursy klasowe
Klasa II a Mateusz Zych
Klasa II b Kacper Bogucki
Klasa III Stanisław Olma
Klasa IVa Mateusz Mańkut
Klasa IVb Hanna Penczek
Klasa IVc Marta Parysz
Klasa IVd Natalia Myalska
Klasa Va Michał Brzenk
Klasa Vb Zofia Kula
Klasa Vc Wiktoria Kołodziej

2. Konkurs na najciekawszą tabliczkę mnożenia
I miejsce Zuzanna Stantke - Bogacka
I miejsce Milena Tokarczyk
I miejsce Gabriel Koziorz
II miejsce Kinga Dreszer
II miejsce Paulina Komar


Kalendarz konkursów 2018/2019

kl. I–III

 Nauczyciel odpowiedzialny Termin konkursu
Konkurs plastyczny E. Bialucha październik 2018
Konkurs recytatorskiB. Dułacz, M. Amrozik luty-marzec 2019
Konkurs matematyczny „Mądra główka”J. Figiel-Kopczyńska, B. Kuśwg terminu
Konkurs ekologicznyE. Bialucha, B. Dułaczkwiecień 2019
Konkurs „Bezpieczny Internet”wychowawcy I-IIIluty 2019

kl. IV–VIII + IIIG

 Nauczyciel odpowiedzialny Termin konkursu
Konkurs biblijnyks. Ł. Grzywocz, I. Misterekpaździernik 2018
Konkurs recytatorski-regionalnyB. Wesecka, M. Amrozik, D. Baranowskalistopad 2018
Polonistyczno-historyczny(formy pisemne)D. Koziołek, R.Dłuciklistopad 2018
Konkurs fotograficzny „Chełm Śląski moja miejscowość” M. Stoleckiwrzesień 2018
Konkurs matematycznyB. Wycik, G. Jamińska, B. Jaronickawg terminu zewnętrznego
Konkurs „Bezpieczny Internet”B. Ochojska, M. Stoleckiluty 2019
Konkurs historycznyR. Dłucik, J. Kulesza-Kubicielmarzec 2019
Konkurs przyrodniczo-ekologicznyS. Gdak, B. Ochojska kwiecień 2019
Konkurs języka angielskiego i niemieckiegoE. Penczek, E. Jarosz, M. Baczyńska, A. Leńdźwa-Wyciślok, E. Sońtamaj 2019
Karta rowerowa, BRDK. Dłubisz, K. Kraclawg terminu