Szkoła Podstawowa nr 2 im. Floriana Adamskiego
w Chełmie Śląskim

Strona główna
Z życia szkoły
Projekty
Aktualności sportowe
Patron szkoły
Historia szkoły
Uczniowie
Plan lekcji
Grono Pedagogiczne
Świetlica szkolna
Konkursy
Dla Rodziców
Logopeda
Akcje charytatywne i wolontariat
Dokumenty
Kontakt
Zielona Szkoła 2019
Gminne Przedszkole nr 1
Szkoła Podstawowa nr 1
Oferta szkół ponadgimnazjalnych
- UG Chełm Śląski
- Kuratorium Oświaty
- Okr. Komisja Egzaminacyjna
- MEN

Akcje charytatywne i wolontariat

Dzisiaj mamy czwartek, 21 lutego 2019 roku.
Słodycze dla podopiecznych Katolickiej Fundacji Dzieciom

Za okazane serce - dziękujemy!!!
W dniach od 5 do 18 grudnia 2018 nasi uczniowie zbierali słodycze dla dzieci z Katolickiej Fundacji Dzieciom działającej przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.
Dziękujemy Wszystkim, którzy się przyczynili do „osłodzenia” Świąt podopiecznym fundacji i wszystkie złożone słodycze. Dziękujemy Dzieciom, Dziękujemy Rodzicom za okazane serce i chęć podzielenia się tym co mamy z dziećmi, które nie zawsze mają co jeść nie mówiąc już o słodyczach.Podaruj dzieciom słodkie święta Bożego Narodzenia

Samorząd naszej szkoły, a szczególnie klasa IVa, zapraszają cała społeczność szkolną do osłodzenia świąt podopiecznym Katolickiej Fundacji Dzieciom działającej przy parafii św. Piotra i Pawła w Katowicach. Akcja trwa od 11 do 18 grudnia 2017 roku.

Akcja zakończona! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i podarowanie słodkich Świąt Bożego Narodzenia podopiecznym Katolickiej Fundacji Dzieciom w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła z Katowic.


Grosik do grosika - akcja zakończona

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc małemu Aleksowi.


„Wkręć się w pomaganie” - dla Piotra Kochanowskiego

Zwracam się z uprzejmą prośbą o zbiórkę nakrętek dla mojego syna Piotra Kochanowskiego pieniążki przeznaczone będą na leczenie i rehabilitacje. Piotruś ma 3,5 roku i choruje na autyzm z opóźnieniem rozwoju, ma torbiel pajęczynówki w mózgu, padaczkę, napięcie mięśniowe i silną alergię. Leczenie Piotrusia jest bardzo kosztowne wymaga m.in stałej rehabilitacji i pomocy 11 specjalistów. Piotruś jest pod opieką Fundacji Złotowianka Numer KRS 0000308316 Piotr Kochanowski K/164.
pozdrawiam serdecznie
Magdalena Kochanowska

Jaki nakrętki zbieramy?
Zbieramy wszystkie plastikowe nakrętki:
- z napojów
- z płynów do prania, płukania, płynów do naczyń
- z dezodorantów, kremów itp.
- z przypraw kuchennych
Pamiętaj - im cięższa nakrętka tym szybciej pomożemy!


Akcja „Gołąbek pokoju dla dzieci w Aleppo”

W odpowiedzi na akcję solidarności z dziećmi w Syrii pod hasłem „Wyślij gołąbka pokoju dzieciom w Aleppo” Szkoła Podstawowa nr.2 im. Floriana Adamskiego w Chełmie Śląskim postanowiła wziąć udział w tym wydarzeniu. Uczniowie z wielką radością robili laurki dla dzieci i choć może czasem troszeczkę nieudolnie, ale starali napisać miłe dla nich słowo. A wszystko po to by na twarzach dzieci, które tak bardzo cierpią z różnych powodów, także pojawił się uśmiech. Wszyscy bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tej akcji. Za akcję w szkole odpowiadała katechetka Ilona Misterek, oraz nauczyciel języka angielskiego Anna Malczyk.


Mikołajki dla Hospicjum Cordis

Akcja zbierania różnego rodzaju artykułów dla podopiecznych z Hospicjum Cordis zakończyła się 30.11.2016r. Dobrze się stało, że tak wiele osób wzięło w niej udział. Bardzo dziękujemy wszystkim za wielkie serce. Zebrane rzeczy na pewno zostaną dobrze wykorzystane, a chorym przyniosą ulgę w cierpieniu.


Podsumowanie akcji misyjnych


Dobiegły końca dwie akcje misyjne prowadzone na terenie szkoły. Akcja „Kup Pan szczotkę” - zbieramy szczoteczki do zębów i pasty dla dzieci w Afryce prowadzona przez Akcję Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” i „Kopnij piłkę do Kamerunu” – prezent klasy dla dzieci w Kamerunie do przedszkola prowadzonego przez zaprzyjaźnione ze szkołą SM Służebniczki Śląskie, którym pomagamy co roku. Jak zawsze nasi uczniowie i ich Rodzice okazali hojność, a jednocześnie wrażliwość dla potrzebujących dzieci w dalekich krajach afrykańskich. Uczniowie klas IVb, Vb, IVc ofiarowali najwięcej darów dla potrzebujących dzieci. Bardzo zależało im na tym by dzieci w Kamerunie mogły cieszyć się grą w piłkę tak samo jak oni. Chcieli również promować zdrowie, by dzieci Afryki nauczyły się dbać o zęby i mogły myć je regularnie. W czasie trwania akcji zebrano prawie 150 szczoteczek i 120 past do zębów. Zaś do Kamerunu „kopniemy” 15 piłek - z czego najlepszy „wykop” miała klasa Va (7 piłek!). Wszystkim Rodzicom i uczniom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Za akcje odpowiedzialne były nauczycielki: Ilona Misterek i Anna Malczyk.„Kup Pan szczotkę!”

Przynieś szczotkę lub pastę do zębów. Akcja trwa na terenie szkoły do 10.11.2016.„Kopnij piłkę do Kamerunu!”

Nasza szkoła zbiera po raz kolejny piłki dla naszych przyjaciół w Kamerunie. Akcja trwa do 10.11.2016.„Serce pełne dobra miej i tym dobrem innych dziel…”

Słowa tej piosenki są głęboko wyryte w sercach uczniów naszej szkoły. Już od czterech lat z wielkim zaangażowaniem włączają się oni w sprawy misji, pomagają i dzielą się tym co mają.
Kiedy w roku 2006 byliśmy na wycieczce w Muzeum Misyjnym w Brzęczkowicach i słyszeliśmy o ciężkiej pracy misjonarzy, postanowiliśmy włączyć się w akcję „Adopcji na odległość”. Dodatkową motywacja było to, że także z naszej parafii księżą wyjechali na misje i wrócili z Białorusi, Niemiec, Ukrainy, Czech, Zambii. Właśnie w Zambii był misjonarzem ks. Andrzej Halemba, dzięki któremu powstało Muzeum Misyjne w Brzęczkowicach.
Długo zastanawialiśmy się z uczniami czy adoptować jedno konkretne dziecko, czy grupę dzieci. Zdecydowaliśmy o adopcji grupy dzieci.
Zgłoszenie wysłaliśmy do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie i z niecierpliwością czekaliśmy na odpowiedź. Gdy w końcu nadeszła dowiedzieliśmy się, że grupa dzieci objęta naszą opieką to – wtedy przedszkolaki – teraz już uczniowie szkoły z Korrn w Kenii.
Dzięki symbolicznej „złotówce” miesięcznie od osób chcących włączyć się w pomoc, dzieci te otrzymują podstawowe środki niezbędne do życia i edukacji. Misjonarze kupują dla nich żywność (w większości przypadków jest to jedyny posiłek w ciągu dnia) potrzebne przybory do pisania, zeszyty, ubrania, a także lekarstwa.
Bardzo cieszymy się, że możemy w ten sposób pomóc naszym przyjaciołom w dalekim Korrn. Ale to nie jedyna pomoc, jaką niesiemy. Nade wszystko wspieramy „naszą” placówkę misyjną w Kenii, misjonarzy i wolontariuszy tam pracujących, naszą modlitwą. Bez niej nie udałoby się im nic…