Pomoc misjom i akcje
Wkręć się w pomaganie
Zespół Szkolno-Przedszkolny
Zespół Szkół Ponadgim.

Dzisiaj mamy czwartek, 23 listopada 2017 roku.

Październik w świetlicy

W tym miesiącu świetliczaki przygotowywały laurki z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wykonywały kompozycje z jesiennych liści. Koniec miesiąca poświęcony był upamiętnieniu Święta Zmarłych. Dzieci wycinały „zaduszkowe witrażyki” oraz przygotowały palmę. Dzieci bardzo lubią gry planszowe oraz szachy, chętnie biorą udział w konkursach np. na najładniej czytaną bajkę i na najładniejszą pracę plastyczną o tematyce jesiennej .

Wrzesień w świetlicy

Celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu oraz odpowiednich warunków do wypoczynki, relaksu, kontaktów rówieśniczych i odrabiania zadań domowych. Aktywność dziecka i jego samodzielność w wykonywaniu określonych zadań jest istotną cechą pracy świetlicy. Wychowawcy świetlicy szkolnej starają się aby czas tu spędzony sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. W świetlicy organizowane są różnorodne zajęcia rozwijające twórczą ekspresję dzieci i ich zainteresowania. We wrześniu działania świetlicowe miały przede wszystkim na celu integrację grupy świetlicowej oraz uświadomienie świetliczakom, jak ważne są zasady bezpieczeństwa na terenie szkoły i w drodze do niej. Włączyliśmy się w obchody Europejskiego Dnie Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach, przygotowując plakaty. Wiele czasu uczniowie spędzali przygotowując prace o tematyce jesiennej.

Dyżury nauczycieli w świetlicy

Archiwum wiadomości ze świetlicy z roku szkolnego 2008/2009   2009/2010   2010/2011   2011/2012   2014/2015    2015/2016    2016/2017