Szkoła Podstawowa nr 2 im. Floriana Adamskiego
w Chełmie Śląskim

Strona główna
Rekrutacja do klasy I
Z życia szkoły
Projekty
Aktualności sportowe
Patron szkoły
Historia szkoły
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Grono Pedagogiczne
Pedagog i Psycholog Szkolny
Pomoc psycholog.-pedagogiczna
Konkursy
Dla Rodziców
Logopeda
Świetlica
Biblioteka
Pracownia fizyczno-chemiczna
Zdalne nauczanie
Akcje charytatywne i wolontariat
Dokumenty
Karta rowerowa
Kontakt
RODO
Gminne Przedszkole nr 1
Szkoła Podstawowa nr 1
Oferta szkół ponadgimnazjalnych
- UG Chełm Śląski
- Kuratorium Oświaty
- Okr. Komisja Egzaminacyjna
- MEN

Świetlica szkolna w roku szkolnym 2011/2012

Dzisiaj mamy sobotę, 13 sierpnia 2022 roku.Wyniki konkursu na najlepszego „świetliczaka”

W dniu 27 czerwca b.r. został rozstrzygnięty konkurs świetlicowy „Zbieram serduszka – jestem wzorowym świetliczakiem”. Jak co roku, dzieci zapisane do świetlicy z zapałem włączyły się w zbieranie czerwonych serduszek, rywalizując o tytuł najlepszego świetliczaka. Przeprowadzenie konkursu mobilizuje dzieci do licznego udziału w zajęciach, zachęca do systematycznego utrzymywania porządku.
Zwycięzcy konkursu:
I miejsce : Michalina Bacior, kl. IA

II miejsce: Patryk Bula, kl. IIA
Patryk Moskal, kl. IIB

III miejsce: Bartek Moskal, kl. IIB
Michał Lech, kl. IB
Julia Sałapatek, kl. IA
Bartek Jagla, kl. IIA
Maja Sikora, kl. IA
Łukasz Cieplok, kl. IIA

Wyróżnienia:
Arek Rozum, kl. IA
Ola Leja, kl. IIB
Tycjan Seweryn, kl. IB
Patrycja Borowa, kl. IA
Maja Fidler, kl. IA
Olaf Macherski, kl. IB
Eryk Polczyk, kl. IIB
Maciek Jarosz, kl. IA
Szymon Staniucha, kl. IB
Kinga Kapuściok, kl .IIA
Karol Pitera, kl. IIB
Dawid Kracla, kl. IB


Spotkanie dla wychowawców świetlic szkolnych – „Magia filcowania”

W dniu 13 maja b.r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla wychowawców świetlic z okolicznych szkół. Spotkania takie odbywają się kilka razy w roku, omawiane są na nich bieżące sprawy świetlic, problemy związane np. z przepełnieniem grup świetlicowych, dokumentacją świetlicy. Nauczycielki świetlicy wymieniają się wiedzą na temat przeprowadzonych zajęć oraz różnorodnych technik plastycznych.
Spotkanie w naszej szkole miało charakter krótkich warsztatów filcowania na sucho i mokro. Nauczycielki świetlicy mogły poznać tajniki tej dość pracochłonnej techniki wykonywania ozdób (korale, broszki, ozdoby świąteczne). Można było własnoręcznie zrobić sobie koraliki z kulek filcowych. Warsztaty przygotowała p. Ewa Bialucha.
Na spotkanie przybyła również redaktor naczelna ogólnopolskiego czasopisma „Świetlica w szkole”, p. Joanna Hoffman, która zapowiedziała, że jesienią ukaże się książka pt. „Vademecum nauczyciela świetlicy” jej autorstwa oraz sekretarz redakcji, p. Ewa Szczepanek. która zachęciła do lektury czasopisma, jak również do zamieszczania ciekawych artykułów.
P.Joanna Hoffmann zapoznała z informacjami prawnymi dotyczącymi doraźnych zastępstw w świetlicy oraz korzystania przez nauczycieli z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych. Każdy otrzymał broszurę z wykazem najważniejszych aktów prawnych dotyczących świetlic.


Ferie w szkole

W pierwszym tygodniu ferii w dniach 30.01–03.02.2012r. uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość uczestniczenia w zorganizowanych zajęciach. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 9.00–13.00.
W każdym dniu zapraszamy na:
- zajęcia świetlicowe, konkursy, zabawy integrujące grupę,
- zajęcia sportowe na sali gimnastycznej
Zapisy w świetlicy szkolnej.


Pasowanie pierwszaków na świetliczaków

W dniu 12 października w świetlicy odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na „świetliczaków”. Na początku powitały uczniów nauczycielki świetlicy oraz Król Świetlik i Królowa Świetliczanka. Następnie uczniowie klasy IIb przedstawili krótką inscenizację pt. „Ola w świetlicy”. Po obejrzeniu inscenizacji pierwszaki przeszły test wiedzy o szkole oraz uroczyście ślubowały być dobrymi „świetliczakami”. Zaśpiewały piosenki, których zdążyły się nauczyć w szkole.
Na zakończenie każdy pierwszoklasista odciskiem palca podpisał tekst ślubowania oraz otrzymał pamiątkowy dyplom i długopis.

Archiwum wiadomości ze świetlicy z roku szkolnego 2008/2009   2009/2010   2010/2011


Archiwum wiadomości ze świetlicy z roku szkolnego 2008/2009   2009/2010   2010/2011   2011/2012   2014/2015    2015/2016    2016/2017    2017/2018  2018/2019