Świetlica szkolna w roku szkolnym 2016/2017

Dzisiaj mamy piątek, 29 marca 2024 roku.

Majowe święta

Ostatnie dni kwietnia upłynęły w szkolnej świetlicy na oczekiwaniu prawdziwej, słonecznej wiosny oraz na przygotowaniach do majowych świąt. 1 maja i 3 maja przywitamy w barwach biało-czerwonych.

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Wielkanoc tuż, tuż. W szkolnej świetlicy oczekujemy świąt, nasze gazetki już przystrojone. Tymczasem przed Niedzielą Palmową rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Smolej z kl IV c, drugie Zuzanna Kołodziej z kl. IVa, trzecie Damian Haśnik z kl II c. Wszystkie palmy przygotowane przez dzieci, były piękne i starannie wykonane.

Zapraszamy do udziału w konkursie

Świetlica szkolna ogłasza konkurs na palmę wielkanocną. Technika dowolna. Gotowe prace prosimy przynieść do świetlicy do dnia 7 kwietnia.

Wiosna

Wiosna zagościła w szkolnej świetlicy, słoneczko pomaga w zabawie i odrabianiu zadania domowego.

Zima w świetlicy

Zima zadomowiła się na dobre, nasza szkolna świetlica w zimowym wystroju, a świetliczaki w karnawałowych strojach gotowe do balu.

Przed Świętami Bożego Narodzenia

W szkolnej świetlicy kiedy zrobiliśmy świąteczne dekoracje a choinka wesoło rozbłysła iskierkami, nadszedł czas kolęd i życzeń. Dzieci przy wspólnym stole zaśpiewały kolędy i życzyły sobie „Wesołych Świąt”.

Listopad w świetlicy

Początek miesiąca przebiegał pod kątem przygotowań do Święta Niepodległości. Świetliczaki wykonywali chorągiewki, kotyliony i wyklejali mapki Polski. Wiele czasu zajęło przygotowanie uczniów do międzyszkolnego konkursu gwarowego. Koniec miesiąca to już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przeprowadzono konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniową. 10 najładniejszych prac wysłano na XIX Międzyświetlicowy Wojewódzki Konkurs Plastyczny do Gliwic. Kartki zostaną przekazane na rzecz "Rodacy - Bohaterom". Jest to akcja skierowana do wszystkich, którzy chcą pomóc weteranom żyjącym na Kresach Wschodnich.

Z życia świetlicy

Przed Wszystkimi Świętymi w świetlicy szkolnej omówiliśmy tradycje związane z tym świętem. Opowiadaliśmy o patronie naszej szkoły, o cmentarzach polskich na świecie. Dzieci doskonale wiedzą o konieczności odwiedzania bliskich, którzy odeszli, w miejscu ich spoczynku. Świetliczaki wykonały zaduszkowe płomyki oraz bibułowe chryzantemy.

Z życia świetlicy - jesień

Wraz z pierwszym dzwonkiem, nowego roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęła swą działalność świetlica szkolna. Tematyka naszych zajęć świetlicowych jest podporządkowana mijającym porom roku, świętom i ważnym wydarzeniom szkolnym. Zabawy, gry, filmy i relaks przeplatają się w „świetlicowym świecie” z czasem odrabiania zadania oraz różnorodnymi konkursami, w których wszyscy świetlicowi artyści zajmują pierwsze miejsce. Prace naszych młodych plastyków prezentowane są na gazetkach ściennych. Wszyscy podopieczni rywalizują w serduszkowym konkursie „Jestem aktywny podczas zajęć ” - „Dbam o porządek”. Świetlicowymi dekoracjami witamy złotą, polską jesień.

Dyżury nauczycieli w świetlicy nr 1 - opiekun Renata Ticman

Zyzak
Grzegorz
Iwona