Świetlica szkolna w roku szkolnym 2008/2009

Dzisiaj mamy wtorek, 23 kwietnia 2024 roku.

Realizacja planu pracy, promowanie osiągnięć dzieci

Świetlica zapewnia opiekę dzieciom, których rodzice pracują zawodowo, uczniom oczekującym na zajęcia pozalekcyjne, zwolnionym z lekcji religii.

Do świetlicy było zapisanych jest 92 uczniów, większość chętnie bierze udział w zajęciach świetlicowych (rozmowy kierowane, pogadanki, zajęcia plastyczne, krzyżówki, zagadki, konkursy, quizy). Zajęcia odbywają się zgodnie z miesięcznymi planami pracy oraz tygodniowym rozkładem zajęć. W organizowaniu zajęć uwzględniane są zainteresowania oraz pomysły dzieci.

W świetlicy są organizowane różne konkursy, przedsięwzięcia. Wszyscy uczniowie uczęszczający do świetlicy, szczególnie młodsi, chętnie biorą udział w konkursie „Jestem dobrym kolegą, aktywnie uczestniczę w zajęciach, dbam o porządek” (konkurs „serduszka”).

W dniach 21-29 października w naszej szkole we współpracy z pedagogiem oraz biblioteką obchodzony był Światowy Tydzień Świadomości Dysleksji. W ramach tego tygodnia świetlica zorganizowała spotkanie z twórczością H. Ch. Andersena: czytanie bajek, oglądanie bajek DVD, oraz konkursy: Konkurs wiedzy o twórczości Andersena, konkurs plastyczny „Moja ulubiona baśń H. Ch. Andersena”.

W dniu 25 listopada 2008r. we współpracy z biblioteką obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. W świetlicy urządzono wystawę pluszaków. Tydzień poprzedzający ten dzień upływał pod hasłem przygód Kubusia Puchatka. Dzieci słuchały przygód Puchatka i jego przyjaciół, oglądały bajki DVD, odgrywały scenki, malowały, brały udział w konkursach.

W dniach 10-11 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez świetlicę szkolną. Na korytarzu można było kupić kartki świąteczne, choinki z masy solnej, stroiki, aniołki. Dochód z kiermaszu wyniósł 122,80 zł . Pieniądze przeznaczono na materiały, przybory i nagrody do świetlicy.

Świetlica włączyła się w organizację bożonarodzeniowego spotkania dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych – dzieci ze świetlicy przygotowały choinki z masy solnej oraz kartki świąteczne dla tych osób. Przed Świętami Bożego Narodzenia wykonano również kartki świąteczne dla mieszkańców Domu Opieki przy Klasztorze Sióstr Służebniczek w Chełmie Śląskim.

W dniu 24 stycznia 2008 zorganizowano Dzień Babci i Dziadka dla babć i dziadków wychowanków świetlicy. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej. Frekwencja dopisała.

W dniu 8 listopada 2008 z inicjatywy City Banku Handlowego zorganizowano modernizację świetlicy. Pomieszczenie jest teraz wesołe, kolorowe, w oknach zawieszono nowe zasłony i rolety. Świetlica zyskała kąciki zabaw dla młodszych dzieci: kuchnię, domek dla lalek, teatrzyk oraz klocki, gry i przybory plastyczne. Dzieci bardzo chętnie przebywają w świetlicy.

Archiwum wiadomości ze świetlicy z roku szkolnego 2008/2009   2009/2010   2010/2011   2011/2012   2014/2015    2015/2016    2016/2017    2017/2018  2018/2019