Zielona Szkoła 2019

Dzisiaj mamy niedzielę, 16 grudnia 2018 roku.

Rozgrywki w Międzygminnej Lidze Szachowej 2018/2019

30. listopada 2018 roku w Lędzinach rozpoczęły się rozgrywki w Międzygminnej Lidze Szachowej 2018/2019. Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie Śląskim pod opieką Klaudii Pioskowik, zaprezentowała się w dwóch kategoriach. W pierwszej kategorii (klasy 1-6) wystąpił skład: Palka Maria, Smolej Mateusz, Stania Dawid oraz Brzenk Michał. Uczniowie klas starszych zajęli II miejsce w składzie: Wybraniec Paulina, Polak Michał, Staniucha Szymon oraz Parzniewski Jakub. Kolejne rozgrywki odbędą się 13 grudnia w Chełmie Śląskim.

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej dziewcząt

7 grudnia 2018 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 35 zawodniczek z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły. Królem strzelców mistrzostw została Zahara Łuczak zdobywając 13 bramek.
I miejsce klasa VI C (Zahara Łuczak, Roksana Michałek, Emilia Michałek, Zuzanna Wyrwa, Paulina Goj)
II miejsce klasa VI A 1 (Helena Sikora, Anna Sokołowska, Amelia Stolecka)
III miejsce klasa VI A 2 (Zuzanna Gamon, Amelia Gamon, Roksana Ryszka, Natalia Grabowska, Zuzanna Kołodziej)
IV miejsce klasa V B (Julia Bała, Paulina Choduła, Andżelika Groń, Zofia Kula)

Mikołajkowy turniej piłki nożnej

1 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim odbył się mikołajkowy turniej piłki nożnej halowej chłopców. Impreza została zorganizowana przez nauczyciela wychowania fizycznego Grzegorza Zyzaka i Grzegorza Wyciśloka z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie Śląskim. Szkoła Podstawowa nr 2 wystawiła dziewięć drużyn a goście z SP 1 Kopciowice dwie drużyny. Udział w zawodach wzięło 70 zawodników z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane w trzech grupach systemem „każdy z każdym”, następnie trzy najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza. Piłkarze chełmskiej „dwójki” rozegrali świetne zawody zdobywając pierwsze trzy miejsca. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
1 miejsce klasa VI A (Maksymilian Mańkut, Dawid Stania, Marek Balon, Łukasz Pawlas)
2 miejsce klasa VI B (Miłosz Kozak, Szymon Macek, Dominik Pyras, Aleksander Tokarczyk, Gabriel Słowik)
3 miejsce klasa VI C (Krystian Cieplok, Adam Koziołek, Mateusz Smolej, Jakub Zawadzki, Jakub Waligóra)
Turniej sędziowali: Adam Mysiorski, Kamil Sokołowski, Rafał Grudniok i Jakub Mołczan. Medale i puchary oraz poczęstunek dla dzieci ufundował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie Śląskim.

Sparing dziewcząt i chłopców z klasy VI z piłki nożnej

20 listopada 2018 roku na hali sportowej naszej szkoły odbył się sparing dziewcząt i chłopców z klasy VI z piłki nożnej. Zagrali oni przeciwko reprezentacji z SP1 (pod opieką pana Rafała Grudnioka). Drużyna dziewcząt w składzie: Helena Sikora, Anna Sokołowska, Daria Kruk, Justyna Durok, Wiktoria Bromboszcz, Julia Pastwa i Julia Nowak wygrały z reprezentacją SP nr 1 (7:1). Natomiast drużyna chłopców zwyciężyła (5:2), grając w składzie: Miłosz Kozak, Szymon Hudzikowski, Szymon Macek, Dominik Pyras, Słowik Gabriel i Aleksander Tokarczyk.

XIX szkolne szachowe mistrzostwa powiatu bieruńsko-lędzińskiego Bieruń 2018

23 listopada 2018 roku w Bieruniu odbyły się XIX szkolne szachowe mistrzostwa powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Reprezentacja SP nr 2 z Chełmu Śląskiego pod opieką mgr Krzysztofa Kracli zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując III miejsce w turnieju. Indywidualne w kategorii dziewcząt Paulina Wybraniec zajęła III miejsce, a w kategorii chłopców Szymon Staniucha również zajął III miejsce. Reprezentacja naszej szkoły zagrała w składzie: Paulina Wybraniec, Michał Polak, Szymon Staniucha i Jakub Parzniewski.

XIX szkolne szachowe mistrzostwa powiatu bieruńsko-lędzińskiego Bieruń 2018

22 listopada 2018 roku w Bieruniu odbyły się XIX szkolne szachowe mistrzostwa powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Reprezentacja SP nr 2 z Chełmu Śląskiego pod opieką mgr Grzegorza Zyzaka zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując II miejsce w turnieju. I miejsce wywalczyła SP 2 Imielin, II miejsce SP 2 Chełm Śląski, III miejsce SP 1 Bieruń.
Indywidualne w kategorii dziewcząt Maria Palka zajęła II miejsce zdobywając 6 punktów a w kategorii chłopców Dawid Stania zajął III miejsce zdobywając 5 punktów. Chełmska „dwójka” zagrała w składzie: Maria Palka, Dawid Stania, Mateusz Smolej, Michał Brzenk.

Powiatowe Zawody Szachowe Szkół Podstawowych

24 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Imielinie odbyły się Powiatowe Zawody Szachowe Szkół Podstawowych. Reprezentacja naszej szkoły pod opieką mgr Krzysztofa Kracli zaprezentowała się bardzo dobrze zdobywając II miejsce. Drużyna naszej szkoły zagrała w składzie: Wybraniec Paulina, Michał Polak, Szymon Staniucha i Jakub Parzniewski. Natomiast drużyna rocznika 2006-2008 w składzie: Maria Palka, Mateusz Smolej, Stania Dawid, Brzenk Michał zdobyła III miejsce. Opiekunem drugiej drużyny był mgr Grzegorz Zyzak.

Archiwum wiadomości sportowych z roku szkolnego 2008/2009   2009/2010   2010/2011   2011/2012    2012/2013   2013/2014    2014/2015    2015/2016    2016/2017    2017/2018