Szkoła Podstawowa nr 2 im. Floriana Adamskiego
w Chełmie Śląskim

Strona główna
Rekrutacja do klasy I
Z życia szkoły
Projekty
Aktualności sportowe
Patron szkoły
Historia szkoły
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Grono Pedagogiczne
Pedagog i Psycholog Szkolny
Pomoc psycholog.-pedagogiczna
Konkursy
Dla Rodziców
Logopeda
Świetlica
Biblioteka
Pracownia fizyczno-chemiczna
Zdalne nauczanie
Akcje charytatywne i wolontariat
Dokumenty
Karta rowerowa
Kontakt
RODO
Gminne Przedszkole nr 1
Szkoła Podstawowa nr 1
Oferta szkół ponadgimnazjalnych
- UG Chełm Śląski
- Kuratorium Oświaty
- Okr. Komisja Egzaminacyjna
- MEN

Aktualności sportowe z roku szkolnego 2014/2015

Dzisiaj mamy czwartek, 27 stycznia 2022 roku.I turniej piłki nożnej halowej szkół podstawowych

8 maja 2015 roku w Gimnazjum w Chełmie Śląskim odbył się turniej piłki nożnej halowej szkół podstawowych. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz nauczyciele wychowania fizycznego Grzegorz Zyzak, Rafał Jaskóła i Aleksander Kiszka. Udział w zawodach wzięło 50 zawodników z klas IV a, IV b, V a, V b, VI a, VI b i reprezentacja SP 1 Kopciowice. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza. I miejsce w turnieju zajęła klasa VI a pokonując w finale swoich rówieśników z VI b 5:0, natomiast III miejsce zajęła reprezentacja SP 1 Kopciowice wygrywając z IV b w karnych 3:2.
Młodzi piłkarze z VI a wystąpili w składzie: Mateusz Kijewski, Mateusz Mysiorski, Mateusz Klimza, Marek Misterek i Łukasz Opitek.
Królem strzelców turnieju został Mateusz Kijewski zdobywając 15 bramek a puchary ufundował GOSiR Chełm Śląski.


Grand Prix Lędzin w tenisie stołowym

4 maja 2015 roku zostało rozegrane Grand Prix Lędzin w tenisie stołowym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim pod opieką Grzegorza Zyzaka i Małgorzaty Adamskiej zaprezentowała się znakomicie. Drużynowo szkoła zajęła 1 miejsce zdobywając 667 punktów i z ogromną przewagą wyprzedziła SP 3 Lędziny 413 punktów i SP 3 Bieruń 157 punktów. Młodzi tenisiści z Chełmu Śląskiego zdominowali dwie z czterech kategorii wiekowych zdobywając komplet medali.
Rewelacyjnie spisały się najmłodsze uczennice SP 2 gdzie indywidualnie w grupie klas I – III 1 miejsce zajęła Malwina Król, 2 miejsce Agata Korzeniowska, 3 miejsce Paulina Sobczyk. W kategorii klas IV – VI dziewcząt indywidualnie 1 miejsce zajęła Anna Śmiałkowska, 2 miejsce Anna Nowrocka, 3 miejsce zdobyła Sabina Sobczyk, 4 miejsce Barbara Seidel a 5 miejsce Oliwia Król (wszyscy z SP 2)
W grupie klas I-III chłopców 3 miejsce zajął Michał Strauch, 4 miejsce Mateusz Jarosz, 5 miejsce Szymon Hudzikowski a 6 miejsce Miłosz Kozak.
W kategorii chłopców klas IV-VI 4 miejsce zajął Mateusz Kijewski.
Chełmska „dwójka” którą przygotował mgr Grzegorz Zyzak zagrała w składzie: Malwina Król, Agata Korzeniowska, Paulina Sobczyk, Barbara Seidel, Oliwia Buchta, Anna Nowrocka, Anna Śmiałkowska, Sabina Sobczyk, Oliwia Król, Magdalena Olszyczka, Emilia Stachoń, Wiktoria Szopa, Karolina Pastwa, Michał Strauch, Mateusz Jarosz, Szymon Hudzikowski, Miłosz Kozak, Aleksander Tokarczyk, Adrian Hachuła, Mateusz Smoleń, Mateusz Kijewski, Patryk Moskal, Bartłomiej Moskal, Szymon Stanucha, Bartłomiej Klimek, Damian Proksa, Wojciech Ormian, Karol Pitera, Dawid Strauch, Krzysztof Dębiec.


Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej

17 kwietnia 2015 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej. Udział w zawodach wzięło 85 osób z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.
Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIb
II miejsceVIa 1
III miejsceVa


Miejsko-powiatowe zawody piłki nożnej Lędziny 2015

17 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w miejsko-powiatowych zawodach z piłki nożnej, które odbywały się w Lędzinach. Na miejsce zjawiło się, aż osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Następnie zwycięzcy grup mieli zagrać w finale.
Losowanie sprawiło, że mieliśmy już w pierwszym meczu zmierzyć się z Bojszowami, faworytem turnieju. Mecz był bardzo zacięty, nasi chłopcy zagrali bardzo dobrze i wygraliśmy 1:0. Następne dwa mecze i wygrane 3:1. Wyniki jednak nie mówią jakie emocje towarzyszyły tym spotkaniom. W drugim meczu długo remisowaliśmy 1:1 choć byliśmy drużyną lepszą i obie bramki padły w końcówce meczu. Natomiast w ostatnim meczu grupowym zagraliśmy z ciekawą drużyną z Bierunia, która była oparta na zawodnikach z klas 4 i 5.
Umiejętności i odrobina szczęścia przyczyniły się do wygrania grupy z kompletem punktów. W finale spotkaliśmy się z SP 1 Bieruń. Mecz od początku był nerwowy i obie drużyny popełniały proste błędy. Jednak po kapitalnej akcji Mateusz Klimzy prowadziliśmy 1:0. Rywale nas w końcówce zdominowali i rzutem na taśmę strzałem głową wyrównali. Trzeba było rozegrać rzuty karne. 3 kolejki strzałów, które jednak nie dały rozstrzygnięcia. W tym momencie presja sięgnęła zenitu. Lepiej wytrzymali ją nasi chłopcy nie myląc się w ogóle, a przeciwnik spudłował raz.
SP 1 Chełm Śląski w całym turnieju zasłużył na zwycięstwo, choć rywali miał bardzo dobrych. Nasi chłopcy zagrali z pełnym zaangażowaniem. Zagrali: Marcel Ryszka, Bartek Moskal, Mateusz Mysiorski, Mateusz Kijewski, Mateusz Klimza, Marek Misterek, Patryk Moskal, Bartek Burzyński, Adrian Pomietło, Łukasz Opitek.


Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt Imielin 2015

15 kwietnia 2015 roku w Imielinie odbyły się zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. Organizatorem imprezy była przewodnicząca Rady Powiatu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Imielinie. Reprezentacja SP nr 2 chłopców z Chełmu Śląskiego zaprezentowała się znakomicie zajmując I miejsce w turnieju. W pierwszym meczu pokonali 2:0 w setach drużynę z SP nr 3 Bieruń (25:6, 25:12) w drugim meczu wygrali z SP Imielin (25:13, 25:13) II miejsce zajęła drużyna SP Imielin pokonując SP nr 3 Bieruń 2:1 w setach (15:25, 25:20, 15:9)
Młodzi siatkarze z Chełmu, których przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpili w składzie: Bartosz Burzyński, Mateusz Kijewski, Wojciech Ormian, Mateusz Klimza, Marcel Ryszka, Marek Misterek, Łukasz Opitek.
W turnieju mini piłki siatkowej dziewcząt reprezentacja SP nr 2 z Chełmu Śląskiego zajęła II miejsce. W pierwszym meczu dziewczyny pokonały 2:0 w setach drużynę z Imielina (25:8, 25:15) w drugim meczu przegrały z SP 3 Bieruń 0:2 w setach (15:25, 22:25) a w ostatnim meczu dziewczyny z SP nr 3 z Bierunia pokonały SP Imielin.
Reprezentacja dziewcząt z Chełmu Śląskiego wystąpiła w składzie: Oliwa Król, Sabina Sobczyk, Paulina Piwowarczyk, Anna Śmiałkowska, Hanna Kobior, Magdalena Olszyczka, Anna Nawrocka.


Zawody rejonowe w mini piłce siatkowej chłopców Orzesze 2015

W kwietniu 2015 roku w Orzeszu odbyły się rejonowe zawody w mini piłce siatkowej chłopców. Mistrzowie powiatu bieruńsko-lędzińskiego siatkarze szkoły podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując II miejsce w turnieju. W meczu z SP nr 18 Tychy wygrali 2:0 w setach (25:19, 25:17). W finale zmierzyli się z drużyną SP nr 2 Orzesze i po wyrównanej grze przegrali 1:2 w setach (15:25, 26:24, 15:17). I miejsce zajęła SP 2 Orzesze pokonując SP nr 18 Tychy 2:1 w setach (25:8, 22:25, 15:8)
Młodzi siatkarze z Chełmu, których przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpili w składzie: Bartosz Burzyński, Mateusz Kijewski, Patryk Moskal, Wojciech Ormian, Mateusz Klimza, Marcel Ryszka, Marek Misterek, Łukasz Opitek, Bartłomiej Moskal, Damian Proksa.


XV edycja Parafialnego Turnieju Tenisa Stołowego

W marcu 2015 roku już po raz piętnasty został zorganizowany parafialny turniej tenisa stołowego. Od 2000 roku organizatorem i głównym prowadzącym zawody jest mgr Grzegorz Zyzak. Tegoroczny turniej został rozegrany na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim. Eliminacje odbyły się 13, 19, 20 i 26 marca, natomiast wielki finał w sobotę 28 marca 2015 roku z udziałem zaproszonych gości którymi byli: ks. Piotr Guzy, wiceprzewodniczący Rady Gminy Henryk Buchta, kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Gabriela Penczek oraz licznie zgromadzona publiczność. Rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży (mecze rozegrało 90 uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 2). Łącznie w zawodach wystąpiło 135 zawodników i zawodniczek w dziesięciu kategoriach wiekowych. Sędzią głównym zawodów był mgr Grzegorz Zyzak.
Wyniki rozgrywek w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Kategoria dziewcząt do lat 13
1 miejsce – Sabina Sobczyk
2 miejsce – Anna Śmiałkowska
3 miejsce – Anna Nowrocka
4 miejsce – Oliwia Król
Kategoria dziewcząt do lat 18
1 miejsce – Katarzyna Opitek
2 miejsce – Aleksandra Wyciślok
3 miejsce – Kamila Jarnot
4 miejsce – Agnieszka Błaszczyk
Kategoria kobiet powyżej lat 18
1 miejsce – Monika Gdak
2 miejsce – Izabela Błaszczyk
3 miejsce – Barbara Błaszczyk
Kategoria chłopców do lat 13
1 miejsce – Mateusz Kijewski
2 miejsce – Szymon Stanucha
3 miejsce – Mateusz Klimza
4 miejsce – Bartłomiej Zientek
Kategoria chłopców do lat 18
1 miejsce – Jakub Mołczan
2 miejsce – Jakub Błaszczyk
3 miejsce – Mateusz Zientek
4 miejsce – Grzegorz Jurek
Kategoria mężczyzn do lat 30
1 miejsce – Mateusz Kulik
2 miejsce – Marek Szary
3 miejsce – Patryk Miemczok
4 miejsce - Mateusz Słowik
Kategoria mężczyzn do lat 50
1 miejsce – Adam Jochymczyk
2 miejsce – Jacek Klimek
3 miejsce – Sebastian Gdak
4 miejsce - Piotr Woźniak
Kategoria mężczyzn powyżej lat 50
1 miejsce – Janusz Wadas
2 miejsce – Lech Pawlaczuk
3 miejsce – Sylwester Bołdys
4 miejsce - Henryk Urbańczyk
W najmłodszej kategorii klas I-III dziewcząt klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1 miejsce – Malwina Król, 2 miejsce – Paulina Sobczyk, 3 miejsce – Agata Korzeniowska, 4 miejsce – Amelia Szyja. W najmłodszej kategorii klas I-III chłopców klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1 miejsce – Michał Strauch, 2 miejsce – Szymon Hudzikowski, 3 miejsce – Mateusz Jarosz, 4 miejsce – Miłosz Kozak.
Nagrody i puchary ufundował: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie Śląskim, Ks. Proboszcz Piotr Guzy, Bernad Niesyto oraz Henryk Urbańczyk.


Siatkarze SP2 Chełm Śląski trzynasty raz
mistrzami powiatu bieruńsko-lędzińskiego
Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców Chełm Śląski 2015

20 marca 2015 roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie Śląskim była gospodarzem zawodów powiatowych w mini piłce siatkowej chłopców. Organizatorem imprezy była dyrekcja szkoły oraz nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak. Reprezentacja SP nr 2 z Chełmu Śląskiego zaprezentowała się znakomicie zajmując I miejsce w turnieju. W pierwszym meczu pokonali 2:0 w setach drużynę z SP 1 Kopciowice (15:3, 15:10) w drugim meczu wygrali z SP 3 Bieruń (15:6, 15:7) następnie zanotowali wygraną z drużyną z SP 1 Lędziny (15:4, 15:9) a w finale zmierzyli się z SP 3 Lędziny zwyciężając również 2:0 w setach (15:7, 15:10) II miejsce zdobyła drużyna SP nr 3 z Lędzin, III miejsce SP 1 Lędziny, IV miejsce SP 1 Kopciowice, natomiast V miejsce zajęła drużyna z Bierunia. Sędzią turnieju był mgr Rafał Jaskóła.
Młodzi siatkarze z Chełmu, których przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpili w składzie: Bartosz Burzyński, Mateusz Kijewski, Bartłomiej Zientek, Patryk Moskal, Wojciech Ormian, Mateusz Klimza, Marcel Ryszka, Marek Misterek, Łukasz Opitek, Bartłomiej Moskal, Damian Proksa.
W roku szkolnym 2001/2002 reprezentacja siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 zdobyła po raz pierwszy mistrzostwo powiatu bieruńsko-lędzińskiego w mini piłce siatkowej chłopców i od tej pory dzielnie broni pierwszego miejsca wygrywając coroczne zawody w siatkówce. W tym roku po raz kolejny młodzi siatkarze z Chełmu Śląskiego udowodnili że grają naprawdę na bardzo dobrym poziomie i pomimo mocnych rywali w tegorocznym powiatowym turnieju, zwyciężyli po raz trzynasty z rzędu.
Zawodnicy SP 2 Chełm Śląski awansowali do dalszych rozgrywek, obecnie przygotowują się do udziału w zawodach na szczeblu rejonowym które odbędą się 13 kwietnia w Orzeszu.


Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej dziewcząt Bieruń 2015

11 marca 2015 roku w Bieruniu odbyły się zawody powiatowe w mini piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja SP nr 2 z Chełmu Śląskiego zaprezentowała się znakomicie zajmując I miejsce w turnieju. W pierwszym meczu dziewczyny pokonały 2:0 w setach drużynę z Imielina w drugim meczu wygrały z gospodarzami SP 3 Bieruń również 2:0 w setach a w ostatnim meczu zwyciężyły rówieśniczki z SP 1 Kopciowice. II miejsce zdobyła drużyna SP nr 3 z Bierunia, III miejsce SP 1 Kopciowice a IV miejsce SP Imielin.
Reprezentacja dziewcząt z Chełmu Śląskiego, którą przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpiła w składzie: Oliwa Król, Sabina Sobczyk, Paulina Piwowarczyk, Anna Śmiałkowska, Daria Wojtala, Hanna Kobior, Magdalena Olszyczka, Blanka Pyras, Aleksandra Achtelik, Magdalena Sanetra.
Zawodniczki SP 2 Chełm Śląski awansowały do dalszych rozgrywek, obecnie przygotowują się do udziału w zawodach na szczeblu rejonowym.


Mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt

30 stycznia 2015 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej chłopców. Udział w zawodach wzięło 50 zawodników z sześciu klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceVb
II miejsceVIb
III miejsceVIa

23 stycznia 2015 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 40 osób z pięciu klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIb
II miejsceVIa 2
III miejsceVIa 1
IV miejsceVb

III edycja Międzygminnej Ligi Szachowej Bojszowy 2014

26 lutego 2015 roku w Bojszowach odbyła się III edycja powiatowej ligi szachowej. Reprezentacja SP nr 2 z Chełmu Śląskiego pod opieką mgr Grzegorza Zyzaka zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując II miejsce w turnieju. I miejsce wywalczyła SP 1 Lędziny 23,5 punktów, II miejsce SP 2 Chełm Śląski 16,5 punktów, III miejsce SP Imielin 16 punktów, IV miejsce SP 1 Bieruń 15 punktów, V miejsce SP Bojszowy 13 punktów, VI miejsce SP 4 Lędziny 10,5 punktów, VII miejsce SP 3 Lędziny 10 punktów a VIII miejsce zajęła drużyna z SP 1 Kopciowice zdobywając 7,5 punktów. Chełmska „dwójka” zagrała w składzie: Aleksandra Palka, Maria Palka, Szymon Stanucha, Marcel Ryszka.


Powiatowy turniej piłki ręcznej

27 lutego chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w powiatowym turnieju piłki ręcznej. Do rywalizacji przystąpiło aż 7 szkół. My trafiliśmy do grupy 4 zespołowej wraz z szkołą z Lędzin, Bierunia oraz Bojszów. W każdym mecz była zacięta walka. Niestety mieliśmy w tym dniu wyjątkowego pecha i rzucaliśmy w poprzeczki albo prosto w bramkarza. Dwa mecze w grupie przegraliśmy tylko jedną bramką, natomiast na Bojszowy nie było mocnych w tym dniu i to oni wygrali całe zawody. Do zawodów naszych zawodników przygotował Rafał Jaskóła. Wystąpiliśmy w następującym składzie: Burzyński Bartosz, Ziajka Mateusz, Ryszka Marcel, Pomietło Adrian, Ormian Wojciech, Kijewski Mateusz, Opitek Łukasz, Moskal Patryk, Moskal Bartosz, Proksa Damian, Staniucha Szymon, Ptasiński Marcin.


Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej dziewcząt i chłopców

12 grudnia 2014 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 40 zawodniczek z sześciu klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły. Królem strzelców mistrzostw została Sabina Sobczyk zdobywając 8 bramek.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIb
II miejsceVIa
III miejsceVa1

19 grudnia 2014 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej chłopców. Udział w zawodach wzięło 75 zawodników z klas II, III, IV, V i VI. Mecze były rozgrywane w czterech grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowało między sobą o miano mistrza szkoły. Królem strzelców mistrzostw został Mateusz Kijewski zdobywając 14 bramek.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIa1
II miejsceVIa2
III miejsceVIa3
IV miejsceVa2

Mikołajkowy turniej piłki siatkowej

11 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim odbył się mikołajkowy turniej piłki siatkowej. Impreza została zorganizowana przez nauczyciela wychowania fizycznego mgr Grzegorza Zyzaka.
W turnieju brały udział reprezentacja SP 1 Kopciowice oraz dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.
Chłopcy ze Szkoły Podstawowej spisali się znakomicie, pierwszy skład wygrał zawody natomiast na miejscu drugim rozgrywki zakończyła druga drużyna z SP 2,a miejsce trzecie zajęła reprezentacja SP 1 Kopciowice. Wyniki rozgrywek SP 2 I skład – SP 1 Kopciowice (25:11, 25 :13, 25:9), SP 2 I skład – SP 2 II skład (25 :17, 25 :16, 25 :21), SP 2 II skład – SP 1 Kopciowice (25:23, 25 :9, 25:15). Młodzi siatkarze z SP 2 wystąpili w składzie: Bartłomiej Moskal, Patryk Moskal, Damian Proksa, Mateusz Kijewski, Mateusz Mysiorski, Mateusz Klimza, Marek Misterek, Bartosz Burzyński, Marcel Ryszka, Mateusz Ziajka, Łukasz Opitek, Mateusz Ganobis, Łukasz Nieszporek.
Dziewczęta SP nr 2 zagrały bardzo dobry turniej pierwszy skład wygrał zawody a na drugim miejscu uplasowała się drużyna SP 1 Kopciowice, miejsce trzecie dla drugiej drużyny SP 2. Wyniki rozgrywek SP 2 I skład – SP 1 Kopciowice (25:10, 25:16, 25:18), SP 2 I skład – SP 2 II skład (25 :13, 25 :14, 26 :24), SP 2 II skład – SP 1 Kopciowice (25:14, 12:25, 9:25, 13:25). Siatkarki chełmskiej „dwójki” wystąpiły w składzie: Oliwia Król, Blanka Pyras, Magdalena Olszyczka, Daria Wojtala, Hanna Kobior, Magdalena Sanetra, Anna Nawrocka, Anna Śmiałkowska, Sabina Sobczyk, Paulina Piwowarczyk, Natalia Idziak, Klaudia Czmok, Sylwia Piechówka.
Sędzią turnieju był mgr Grzegorz Zyzak a poczęstunek dla dzieci ufundował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie Śląskim.


Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

5 grudnia 2014 roku, odbyły się mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w tenisie stołowym dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 20 zawodniczek z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane na pięciu stołach, eliminacje zostały rozegrane systemem pucharowym, a mecze finałowe najlepsze zawodniczki grały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Zawody prowadził nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak.
Klasyfikacja końcowa
I miejsceSabina Sobczyk
II miejsceMagdalena Olszyczka
III miejsceAnna Śmiałkowska
IV miejsceKarolina Pastwa
V miejsceBarbara Seidel
VI miejsceOliwia Buchta
VII miejsceOliwia Król
VIII miejsceEmilia Stachoń

5 grudnia 2014 roku, odbyły się mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w tenisie stołowym chłopców. Udział w zawodach wzięło 40 zawodników z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane na pięciu stołach, eliminacje zostały rozegrane systemem pucharowym, a mecze finałowe najlepsi zawodnicy grali w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Zawody prowadził nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak.
Klasyfikacja końcowa
I miejsceMateusz Klimza
II miejsceMateusz Kijewski
III miejsceBartłomiej Zientek
IV miejsceSzymon Staniucha
V miejscePatryk Moskal
VI miejsceDamian Proksa
VII miejsceWiktor Zieliński
VIII miejsceWojciech Ormian
IX miejsceBartłomiej Moskal
X miejsceKarol Pitera


Piesza wycieczka na lodowisko w Chełmie Śląskim

5 grudnia 2014 roku klasa V B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim pod opieką nauczyciela Grzegorza Zyzaka miała zorganizowaną wycieczkę pieszą na lodowisko w Chełmie Śląskim. Dzieci miały możliwość zwiedzenia obiektu i spędzenia w aktywny sposób czasu na łyżwach. Przed wizytą na lodowisku dzieciaki miały przygotowany słodki poczęstunek w lokalnej ciastkarni z okazji Mikołaja.


Powiatowe zawody tenisa stołowego

We wtorek 16 grudnia uczennice i uczniowie SP2 wzięli udział w powiatowych zawodach tenisa stołowego. Nasza reprezentacja składała się głównie z uczniów klas 6 i 5, ale nie zabrakło przedstawicieli klas 4, Szymona Staniuchę oraz Barbary Seidel, którzy zbierali swoje doświadczenie.
Pierwsze mecze w naszym wykonaniu były niemrawe i nic nie zapowiadało końcowego sukcesu. Możliwe, że był to efekt słabszej rozgrzewki. Najistotniejsze, że nasi uczniowie z każdym meczem grali coraz lepiej i sprawili sobie oraz nauczycielom wychowania fizycznego nieoczekiwany świąteczny prezent. Zdobyliśmy drużynowo dwa pierwsze miejsca w obu kategoriach: dziewczyn i chłopców. Natomiast indywidualnie dziewczyny zdobyły wszystkie trzy miejsca. Wygrała Anna Nowrocka, drugie miejsce zajęła Anna Śmiałkowska, a trzecie przypadło Sabinie Sobczyk. W kategorii chłopców drugie miejsce zdobył Mateusz Kijewski, a trzecie miejsce zajął Mateusz Klimza.


Piesza wycieczka do gminnego ośrodka sportu i rekreacji w Chełmie Śląskim

31 października 2014 roku uczniowie klasy IVb, Va i Vb Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim pod opieką nauczycieli Ewy Jarosz, Barbary Wycik i Grzegorza Zyzaka mieli zorganizowaną wycieczkę pieszą do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie Śląskim. Dzieci miały możliwość zwiedzenia obiektu i spędzenia w aktywny sposób kilku godzin. Młodzi sportowcy mieli zaplanowane zajęcia fitness, dance i step oraz przetestowali urządzenia sportowe na siłowni pod opieką pani instruktor Martyny Jeleń. Korzystając z pięknej pogody rozegrano klasowy turniej piłki nożnej oraz gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Klasyfikacja końcowa turnieju piłki nożnej przedstawia się następująco: I miejsce V B 6 punktów, II miejsce V A 3 punkty, III miejsce IV B 0 punktów. Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Przemysław Krawczyk, Karol Matłowski, Bartłomiej Moskal, Patryk Moskal, Karol Pitera, Damian Proksa, Dawid Pytlarczyk, Daniel Wioska, Dominik Ziajka, Bartłomiej Zientek.


I edycja Międzygminnej Ligi Szachowej Lędziny 2014

10 października 2014 roku w Lędzinach odbyła się I edycja powiatowej ligi szachowej. Reprezentacja SP nr 2 z Chełmu Śląskiego pod opieką mgr Grzegorza Zyzaka zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując II miejsce w turnieju. I miejsce wywalczyła SP Imielin 19,5 punktów, II miejsce SP 2 Chełm Śląski 16,5 punktów, III miejsce SP 1 Lędziny 15 punktów, IV miejsce SP 3 Lędziny 11,5 punktów, V miejsce SP 4 Lędziny 8,5 punktów, VI miejsce SP Bojszowy 8 punktów a VII miejsce zajęła drużyna z SP 1 Bieruń zdobywając 4 punkty. Chełmska „dwójka” zagrała w składzie: Aleksandra Palka, Maria Palka, Szymon Stanucha, Marcel Ryszka.
Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach na czele z Panią dyrektor Joanną Figurą oraz Janusz Gondzik, Krystian Klimczok i Józef Kaleta którzy pełnili również rolę sędziów.


Archiwum wiadomości sportowych z roku szkolnego 2008/2009   2009/2010   2010/2011   2011/2012    2012/2013   2013/2014    2014/2015    2015/2016    2016/2017    2017/2018   2018/2019