Szkoła Podstawowa nr 2 im. Floriana Adamskiego
w Chełmie Śląskim

Strona główna
Rekrutacja do klasy I
Z życia szkoły
Projekty
Aktualności sportowe
Patron szkoły
Historia szkoły
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Grono Pedagogiczne
Pedagog i Psycholog Szkolny
Pomoc psycholog.-pedagogiczna
Konkursy
Dla Rodziców
Logopeda
Świetlica
Biblioteka
Pracownia fizyczno-chemiczna
Zdalne nauczanie
Akcje charytatywne i wolontariat
Dokumenty
Karta rowerowa
Kontakt
RODO
Gminne Przedszkole nr 1
Szkoła Podstawowa nr 1
Oferta szkół ponadgimnazjalnych
- UG Chełm Śląski
- Kuratorium Oświaty
- Okr. Komisja Egzaminacyjna
- MEN

Aktualności sportowe z roku szkolnego 2015/2016

Dzisiaj mamy czwartek, 27 stycznia 2022 roku.Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej

22 kwietnia 2016 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej. Udział w zawodach wzięło 80 osób z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane w trzech grupach systemem „każdy z każdym”, następnie najlepsze drużyny z każdej grupy rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.
Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIa 1
II miejsceVIb 1
III miejsceVb


Zawody rejonowe w mini piłce siatkowej dziewcząt Tychy 2016

15 kwietnia 2016 roku w Tychach odbyły się rejonowe zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim zajęła III miejsce w turnieju przegrywając z SP nr 19 Tychy 0:2 w setach (4:25, 10:25) i z drużyną SP nr 3 Mikołów 0:2 w setach (8:25, 20:25). I miejsce zajęła SP nr 19 Tychy pokonując SP nr 3 Mikołów 2:0 w setach (25:14, 25:16) Reprezentacja dziewcząt z Chełmu Śląskiego, którą przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpiła w składzie: Klaudia Jędrzejczak, Wiktoria Jędrzejczak, Aleksandra Ciszewska, Oliwia Buchta, Wiktoria Szopa, Emilia Stachoń, Karolina Pastwa, Barbara Seidel, Natalia Idziak, Aleksandra Leja.


Zawody rejonowe w mini piłce siatkowej chłopców Mikołów 2016

13 kwietnia 2016 roku w Mikołowie odbyły się rejonowe zawody w mini piłce siatkowej chłopców. Mistrzowie powiatu bieruńsko-lędzińskiego siatkarze szkoły podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim zajęli III miejsce w turnieju. W meczu z SP nr 10 Tychy przegrali 0:2 w setach (19:25, 14:25) a w meczu z drużyną SP nr 5 Mikołów po wyrównanej grze przegrali 1:2 w setach (25:21, 16:25, 12:15). I miejsce zajęła SP nr 10 Tychy pokonując SP nr 5 Mikołów 2:1 w setach (25:19, 15:25, 15:9) Młodzi siatkarze z Chełmu, których przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpili w składzie: Damian Proksa, Bartłomiej Zientek, Patryk Moskal, Bartłomiej Moskal, Karol Matłowski, Wiktor Zieliński, Dawid Strauch, Krzysztof Dębiec, Karol Pitera, Szymon Staniucha.


Siatkarze SP2 Chełm Śląski czternasty raz mistrzami powiatu bieruńsko-lędzińskiego

8 kwietnia 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie Śląskim była gospodarzem zawodów powiatowych w mini piłce siatkowej chłopców. Organizatorem imprezy była dyrekcja szkoły oraz nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak. Reprezentacja SP nr 2 z Chełmu Śląskiego zaprezentowała się znakomicie zajmując I miejsce w turnieju. W pierwszym meczu pokonali 2:0 w setach drużynę z SP 1 Kopciowice (25:10, 25:22) w drugim meczu wygrali z SP 3 Bieruń (25:12, 25:6), a w finale zmierzyli się z SP 1 Lędziny zwyciężając również 2:0 w setach (25:12, 25:9) II miejsce zdobyła drużyna SP nr 1 z Lędzin, III miejsce SP 1 Kopciowice, IV miejsce SP 3 Lędziny, natomiast V miejsce zajęła drużyna z Bierunia. Sędzią turnieju był Sebastian Wieczorek i Daniel Długajczyk. Młodzi siatkarze z Chełmu, których przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpili w składzie: Damian Proksa, Bartłomiej Zientek, Patryk Moskal, Bartłomiej Moskal, Karol Matłowski, Wiktor Zieliński, Dawid Strauch, Krzysztof Dębiec, Karol Pitera, Szymon Staniucha, Marcin Ptasiński. W roku szkolnym 2001/2002 reprezentacja siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 zdobyła po raz pierwszy mistrzostwo powiatu bieruńsko-lędzińskiego w mini piłce siatkowej chłopców i od tej pory dzielnie broni pierwszego miejsca wygrywając coroczne zawody w siatkówce. W tym roku po raz kolejny młodzi siatkarze z Chełmu Śląskiego udowodnili że grają naprawdę na bardzo dobrym poziomie i pomimo mocnych rywali w tegorocznym powiatowym turnieju, zwyciężyli po raz czternasty z rzędu. Zawodnicy SP 2 Chełm Śląski awansowali do dalszych rozgrywek, obecnie przygotowują się do udziału w zawodach na szczeblu rejonowym które odbędą się 13 kwietnia w Mikołowie.


Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej dziewcząt Bieruń 2016

7 kwietnia 2016 roku w Bieruniu odbyły się zawody powiatowe w mini piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja SP nr 2 z Chełmu Śląskiego zaprezentowała się znakomicie zajmując I miejsce w turnieju. W pierwszym meczu dziewczyny pokonały 2:0 w setach drużynę z Imielina w drugim meczu wygrały z SP 1 Lędziny również 2:0 w setach a w ostatnim finałowym meczu zwyciężyły rówieśniczki z SP 3 Bieruń. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco : I miejsce SP 2 Chełm Śląski, II miejsce zdobyła drużyna SP nr 3 z Bierunia, III miejsce SP 1 Kopciowice, IV miejsce SP Imielin a V miejsce SP 1 Lędziny. Reprezentacja dziewcząt z Chełmu Śląskiego, którą przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpiła w składzie: Klaudia Jędrzejczak, Wiktoria Jędrzejczak, Aleksandra Ciszewska, Oliwia Buchta, Wiktoria Szopa, Emilia Stachoń, Karolina Pastwa, Barbara Seidel, Natalia Idziak, Aleksandra Leja. Zawodniczki SP 2 Chełm Śląski awansowały do dalszych rozgrywek, obecnie przygotowują się do udziału w zawodach na szczeblu rejonowym które odbędą się 15 kwietnia w Tychach.


XVI edycja Parafialnego Turnieju Tenisa Stołowego

W marcu 2016 roku już po raz szesnasty został zorganizowany parafialny turniej tenisa stołowego. Od 2000 roku organizatorem i głównym prowadzącym zawody jest mgr Grzegorz Zyzak. Tegoroczny turniej został rozegrany na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim. Eliminacje odbyły się 10, 11, 17 i 18 marca, natomiast wielki finał w sobotę 19 marca 2016 roku z udziałem zaproszonych gości którymi byli: Ks. Piotr Guzy, wiceprzewodniczący Rady Gminy Henryk Buchta, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Regina Pioskowik, kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Gabriela Penczek oraz licznie zgromadzona publiczność. Rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży (mecze rozegrało 82 uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 2) Łącznie w zawodach wystąpiło 120 zawodników i zawodniczek w dziesięciu kategoriach wiekowych. Sędzią głównym zawodów był mgr Grzegorz Zyzak.
Wyniki rozgrywek w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Kategoria dziewcząt do lat 13
1 miejsce – Barbara Seidel
2 miejsce – Oliwia Buchta
3 miejsce – Natalia Idziak
4 miejsce – Emilia Stachoń
Kategoria dziewcząt do lat 18
1 miejsce – Aleksandra Wyciślok
2 miejsce – Oliwia Król
3 miejsce – Magdalena Olszyczka
4 miejsce – Katarzyna Załuska
Kategoria kobiet powyżej lat 18
1 miejsce – Magdalena Synowiec
2 miejsce – Monika Gdak
Kategoria chłopców do lat 13
1 miejsce – Bartłomiej Zientek
2 miejsce – Szymon Stanucha
3 miejsce – Patryk Moskal
4 miejsce – Damian Proksa
Kategoria chłopców do lat 18
1 miejsce – Michał Szubert
2 miejsce – Kamil Jochemczyk
3 miejsce – Mateusz Kijewski
4 miejsce – Jakub Mołczan
Kategoria mężczyzn do lat 30
1 miejsce – Mateusz Kulik
2 miejsce – Patryk Miemczok
Kategoria mężczyzn do lat 50
1 miejsce – Tomasz Jaronicki
2 miejsce – Adam Jochymczyk
3 miejsce – Sebastian Gdak
4 miejsce - Maciej Jagoda
Kategoria mężczyzn powyżej lat 50
1 miejsce – Janusz Wadas
2 miejsce – Lech Pawlaczuk
3 miejsce – Sylwester Bołdys
4 miejsce - Henryk Urbańczyk
W najmłodszej kategorii klas I-III dziewcząt klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1 miejsce - Aleksandra Malczewska, 2 miejsce - Zahara Łuczak, 3 miejsce - Oliwia Jarnot, 4 miejsce - Weronika Basiewicz
1 miejsce - Szymon Hudzikowski, 2 miejsce - Dawid Stania, 3 miejsce - Michał Strauch, 4 miejsce - Miłosz Kozak
Nagrody i puchary ufundował: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie Śląskim, ks. Proboszcz Piotr Guzy oraz Henryk Urbańczyk.


Mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej dziewcząt

29 stycznia 2016 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 35 osób z pięciu klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceVa
II miejsceVIa
III miejsceVIb

I mistrzostwa szkoły w narciarstwie

27 stycznia bieżącego roku dzieci Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim pod opieką Krzysztofa Dłubisza i Grzegorza Zyzaka uczestniczyły w zawodach narciarskich w Istebnej. Na stoku „Złoty Groń” zostały zorganizowane I mistrzostwa szkoły w narciarstwie w których uczestniczyło 7 zawodników.
I miejsce zajęła Natalia Idziak, II miejsce zdobył Karol Szpitalny a III miejsce wywalczył Przemysław Krawczyk. Medale otrzymali również najmłodsi uczestnicy wyjazdu Zuzanna Wyrwa i Morris Misterek. Puchary i medale ufundował organizator wyjazdu Grzegorz Zyzak.


Mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej chłopców

22 stycznia 2016 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej chłopców. Udział w zawodach wzięło 50 zawodników z sześciu klas. Mecze były rozgrywane w trzech grupach systemem „każdy z każdym”, następnie trzy najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIb
II miejsceVIa
III miejsceVb

Powiatowe mistrzostwa w tenisie stołowym

21 grudnia 2015 roku w Lędzinach odbyły się miejsko - powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim, pod opieką mgr Grzegorza Zyzaka zaprezentowała się znakomicie. Drużynowo w kategorii klas IV – VI dziewczyny wywalczyły I miejsce zdobywając 91 punktów, II miejsce SP 3 Bieruń. W kategorii dziewcząt indywidualnie 1 miejsce zajęła Barbara Seidel, 2 miejsce Karolina Pastwa, 3 miejsce zdobyła Oliwia Buchta, 4 miejsce Natalia Idziak a 6 miejsce Emilia Stachoń (wszystkie zawodniczki z SP 2)
Drużynowo w kategorii klas IV-VI chłopcy wywalczyli II miejsce zdobywając 81 punktów, I miejsce SP 3 Lędziny, III miejsce SP 3 Bieruń a IV miejsce SP 1 Bieruń.
Zawodnicy SP 2 bardzo dobrze spisali się w grze indywidualnej gdzie Szymon Staniucha zdobył 4 miejsce, 5 miejsce zajął Bartłomiej Zientek a 6 miejsce Patryk Moskal.
Zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim awansowali do dalszych rozgrywek i pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego mgr Grzegorza Zyzaka przygotowują się obecnie do udziału w zawodach na szczeblu rejonowym które odbędą się w styczniu.
Chełmska drużyna wystąpiła w składzie: Barbara Seidel, Karolina Pastwa, Oliwia Buchta, Natalia Idziak, Emilia Stachoń, Szymon Staniucha, Bartłomiej Zientek, Patryk Moskal, Bartłomiej Moskal, Krzysztof Dębiec.


Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej chłopców klas I-III

18 grudnia 2015 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej chłopców klas I-III. Udział w zawodach wzięło 35 zawodników z klas I, II i III. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceIIIb
II miejsceIIa1
III miejsceIIa2
IV miejsceIIb

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej chłopców

11 grudnia 2015 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej chłopców. Udział w zawodach wzięło 50 zawodników z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane w trzech grupach systemem „każdy z każdym”, następnie sześć najlepszych drużyn rywalizowało między sobą o miano mistrza szkoły. Królem strzelców mistrzostw został Patryk Moskal zdobywając 12 bramek.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIa1
II miejsceVIb1
III miejsceVIb2
IV miejsceVIa2

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej dziewcząt

4 grudnia 2015 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 40 zawodniczek z sześciu klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceVa1(Barbara Seidel, Patrycja Borowy, Zuzanna Wojtowicz)
II miejsceVIa1(Klaudia Jędrzejczak, Wiktoria Jędrzejczak, Emilia Hulbój, Aleksandra Ciszewska)
III miejsceVIb(Emilia Stachoń, Julia Szafrańska, Natalia Idziak, Karolina Pastwa, Dominika Widera)

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

27 listopada 2015 roku, odbyły się mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w tenisie stołowym dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 18 zawodniczek z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane na pięciu stołach, eliminacje zostały rozegrane systemem pucharowym, a mecze finałowe najlepsze zawodniczki grały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Zawody prowadził nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak.
Klasyfikacja końcowa
I miejsceBarbara Seidel
II miejsceKarolina Pastwa
III miejsceOliwia Buchta
IV miejsceEmilia Stachoń
V miejsceNatalia Idziak
VI miejscePatrycja Borowy
VII miejsceMalwina Król
VIII miejscePaulina Sobczyk

27 listopada 2015 roku, odbyły się mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w tenisie stołowym chłopców. Udział w zawodach wzięło 30 zawodników z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane na pięciu stołach, eliminacje zostały rozegrane systemem pucharowym, a mecze finałowe najlepsi zawodnicy grali w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Zawody prowadził nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak.
Klasyfikacja końcowa
I miejsceBartłomiej Zientek
II miejsceSzymon Staniucha
III miejsceBartłomiej Moskal
IV miejsceKrzysztof Dębiec
V miejscePatryk Moskal
VI miejsceMarcin Ptasiński
VII miejsceKarol Grzywacz
VIII miejsceMaksymilian Bromboszcz


Turniej piłki siatkowej

18 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim odbył się turniej piłki siatkowej. Impreza została zorganizowana przez nauczyciela wychowania fizycznego mgr Grzegorza Zyzaka.
W turnieju brały udział reprezentacja SP 1 Kopciowice oraz dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.
Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 spisali się znakomicie, pierwszy skład wygrał zawody natomiast na miejscu drugim rozgrywki zakończyła druga drużyna z SP 2, a miejsce trzecie zajęła reprezentacja SP 1 Kopciowice. Wyniki rozgrywek SP 2 I skład – SP 1 Kopciowice (25:9, 25:13, 29:27), SP 2 I skład – SP 2 II skład (25:21, 25:23, 25:20), SP 2 II skład – SP 1 Kopciowice (24:26, 25:13, 25:17, 25:23). Młodzi siatkarze z SP 2 wystąpili w składzie: Bartłomiej Moskal, Patryk Moskal, Damian Proksa, Bartłomiej Zientek, Karol Pitera, Dawid Pytlarczyk, Karol Matłowski, Jakub Zawisza, Wiktor Zieliński, Karol Grzywacz, Dawid Strauch, Krzysztof Dębiec, Szymon Staniucha, Marcin Ptasiński, Bartosz Jagla, Patryk Bula.
Dziewczęta z SP nr 2 zajęły drugie i trzecie miejsce a zawody wygrała drużyna SP 1 Kopciowice. Wyniki rozgrywek SP 2 I skład – SP 1 Kopciowice (20:25, 23:25, 19:25), SP 2 I skład – SP 2 II skład (23:25, 25:15, 15:25, 25:20, 15:10), SP 2 II skład – SP 1 Kopciowice (15:25, 13:25, 9:25). Siatkarki chełmskiej „dwójki” wystąpiły w składzie: Klaudia Jędrzejczak, Wiktoria Jędrzejczak, Aleksandra Ciszewska, Oliwia Buchta, Barbara Seidel, Emilia Hulbój, Maja Fidler, Patrycja Borowy, Karolina Pastwa, Wiktoria Szopa, Natalia Idziak, Emilia Stachoń, Aleksandra Leja, Nikola Wiśniowska, Maja Sikora, Julia Zygmunt.
Sędzią turnieju był mgr Grzegorz Zyzak a poczęstunek dla dzieci ufundował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie Śląskim.


Archiwum wiadomości sportowych z roku szkolnego 2008/2009   2009/2010   2010/2011   2011/2012    2012/2013   2013/2014    2014/2015    2015/2016    2016/2017    2017/2018   2018/2019