Szkoła Podstawowa nr 2 im. Floriana Adamskiego
w Chełmie Śląskim

Strona główna
Rekrutacja do klasy I
Z życia szkoły
Projekty
Aktualności sportowe
Patron szkoły
Historia szkoły
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Grono Pedagogiczne
Pedagog i Psycholog Szkolny
Pomoc psycholog.-pedagogiczna
Konkursy
Dla Rodziców
Logopeda
Świetlica
Biblioteka
Pracownia fizyczno-chemiczna
Zdalne nauczanie
Akcje charytatywne i wolontariat
Dokumenty
Karta rowerowa
Kontakt
RODO
Gminne Przedszkole nr 1
Szkoła Podstawowa nr 1
Oferta szkół ponadgimnazjalnych
- UG Chełm Śląski
- Kuratorium Oświaty
- Okr. Komisja Egzaminacyjna
- MEN

Aktualności sportowe z roku szkolnego 2010/2011

Dzisiaj mamy czwartek, 27 stycznia 2022 roku.Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej

29 kwietnia 2011 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej. Udział w zawodach wzięło 60 osób z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.

I miejsce klasa VI A1
II miejsce klasa VI B
III miejsce klasa VI A2
IV miejsce klasa V A


XV Grand Prix Lędzin w tenisie stołowym

18 kwietnia 2011 roku zostały rozegrane XV Grand Prix Lędzin w tenisie stołowym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim pod opieką mgr Grzegorza Zyzaka zaprezentowała się znakomicie. Drużynowo szkoła zajęła 1 miejsce zdobywając 484 punkty i z ogromną przewagą wyprzedziła SP 3 Bieruń 182 punkty i SP 3 Lędziny 117 punktów. W zawodach uczestniczyło 7 szkół podstawowych.
Indywidualnie zaś w grupie klas I – III w kategorii dziewcząt : 1 miejsce zajęła Anna Nowrocka, 2 miejsce Sabina Sobczyk. Rewelacyjnie spisali się chłopcy kategorii klas I-III gdzie pierwsza szóstka to uczniowie SP 2 najlepszy okazał się Adrian Brzenk, 2 miejsce zajął Daniel Miemczok, 3 miejsce Stefan Borek, 4 miejsce Jakub Mysiorski, 5 miejsce Kamil Bonias, 6 miejsce Rafał Achtelik.
W kategorii klas IV – VI dziewcząt indywidualnie zawodniczka SP 2 Paulina Richter zajęła 5 miejsce, 6 miejsce zdobyła Ewelina Lech.
W kategorii klas IV – VI chłopców indywidualnie Rafał Szary z Chełmu Śląskiego zajął 3 miejsce.
Chełmska „dwójka” którą przygotował mgr Grzegorz Zyzak zagrała w składzie: Adrianna Ryszka, Ewelina Lech, Paulina Richter, Katarzyna Opitek, Kamila Jarnot, Agata Piwowarczyk, Anna Nowrocka, Sabina Sobczyk, Rafał Szary, Krzysztof Orzeł, Damian Biesek, Michał Szubert, Jakub Martinson, Mateusz Saternus, Michał Pacwa, Stefan Borek, Jakub Mysiorski, Daniel Miemczok, Kamil Bonias, Rafał Achtelik, Adrian Brzenk.


Mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej chłopców

18 i 25 marca 2011 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej chłopców. Udział w zawodach wzięło 45 zawodników z sześciu klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.

I miejsce klasa VI A1
II miejsce klasa VI A2
III miejsce klasa VI B
IV miejsce klasa V A


Mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej dziewcząt

18 i 25 marca 2011 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 35 osób z sześciu klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.

I miejsce klasa VI B
II miejsce klasa VI A
III miejsce klasa V A1
IV miejsce klasa V A2
V miejsce klasa IV A
VI miejsce klasa V B
VII miejsce klasa IV B


XI edycja parafialnego turnieju tenisa stołowego

W marcu i kwietniu 2011 roku już po raz jedenasty został zorganizowany parafialny turniej tenisa stołowego. Od 2000 roku organizatorem i głównym prowadzącym zawody jest mgr Grzegorz Zyzak. Tegoroczny turniej został rozegrany na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim. Eliminacje odbyły się 28 i 29 marca oraz 1 kwietnia, natomiast wielki finał w sobotę 9 kwietnia 2011r z udziałem zaproszonych gości którymi byli: przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Plewnia, kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Gabriela Penczek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Regina Pioskowik oraz licznie zgromadzona publiczność. Rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży (mecze rozegrało 91 uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 2) Łącznie w zawodach wystąpiło 155 zawodników i zawodniczek w ośmiu kategoriach wiekowych. Sędzią głównym zawodów był mgr Grzegorz Zyzak. Wyniki rozgrywek w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Kategoria chłopców do lat 13
1 miejsce – Rafał Szary
2 miejsce – Krzysztof Orzeł
3 miejsce – Michał Szubert
4 miejsce – Damian Biesek
Kategoria chłopców do lat 18
1 miejsce – Marek Szary
2 miejsce – Patryk Achtelik
3 miejsce – Dawid Achtelik
4 miejsce – Paweł Sajdok
Kategoria dziewcząt do lat 13
1 miejsce – Ewelina Lech
2 miejsce – Adrianna Ryszka
3 miejsce – Katarzyna Opitek
4 miejsce – Kamila Jarnot
Kategoria dziewcząt do lat 18
1 miejsce – Sabina Janota
2 miejsce – Magdalena Synowiec
3 miejsce – Katarzyna Niesyto
4 miejsce – Sandra Jochymczyk
Kategoria kobiet powyżej lat 18
1 miejsce – Aleksandra Łańska
2 miejsce – Magdalena Janota
3 miejsce – Monika Miemczok
4 miejsce – Katarzyna Synowiec
Kategoria mężczyzn do lat 30
1 miejsce – Adam Wadas
2 miejsce – Michał Jaronicki
3 miejsce – Maciej Jagoda
4 miejsce – Robert Koziołek
Kategoria mężczyzn do lat 50
1 miejsce – Adam Jochymczyk
2 miejsce – Tomasz Jaronicki
3 miejsce – Sebastian Gdak
4 miejsce - Jacek Klimek
Kategoria mężczyzn powyżej lat 50
1 miejsce – Henryk Górkiewicz
2 miejsce – Andrzej Grudniok
3 miejsce – Jan Wadas
4 miejsce - Henryk Urbańczyk
W najmłodszej kategorii klas I-III dziewcząt klasyfikacja przedstawia się następująco:
1 miejsce – Anna Nowrocka, 2 miejsce – Sabina Sobczyk, 3 miejsce – Anna Śmiałkowska, 4 miejsce – Renata Urbańczyk
W najmłodszej kategorii klas I-III chłopców klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1 miejsce – Stefan Borek, 2 miejsce – Jakub Mysiorski, 3 miejsce – Daniel Miemczok, 4 miejsce – Kamil Bonias
Nagrody i puchary ufundował: Urząd Gminy Chełm Śląski, Ks. Proboszcz Piotr Guzy, Bernad Niesyto oraz Artur Powichrowski.


Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej dziewcząt Imielin 2011

14 marca 2011 roku Szkoła Podstawowa w Imielinie była gospodarzem zawodów powiatowych w mini piłce siatkowej dziewcząt. Młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 zaprezentowały się znakomicie zajmując I miejsce w turnieju. W finale pokonali 2:0 w setach drużynę z Bojszów (25:3, 25:9) III miejsce zdobyła drużyna z Imielina z którą SP 2 Chełm Śląski wygrał (25:21, 25:9).
Reprezentacja dziewcząt z Chełmu Śląskiego, którą przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpiła w składzie: Agata Piwowarczyk, Paulina Richter, Katarzyna Opitek, Kamila Jarnot, Sara Cieślewicz, Małgorzata Wasilik, Adrianna Ryszka, Sonia Głomb, Anna Wycik, Ewelina Lech, Sabina Palka, Angelika Miemczok, Katarzyna Załuska.


Dziewiąty raz mistrzami powiatu bieruńsko-lędzińskiego
Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców Chełm Śląski 2011

11 marca 2011 roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie Śląskim była gospodarzem zawodów powiatowych w mini piłce siatkowej chłopców. Organizatorem imprezy była dyrekcja szkoły oraz nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak. Reprezentacja SP nr 2 zaprezentowała się znakomicie zajmując I miejsce w turnieju. W pierwszym meczu pokonali 2:0 w setach drużynę z Lędzin (25:9, 25:10) w drugim meczu wygrali z SP Świerczyniec (25:4, 25:23) a następnie zanotowali wygraną z drużyną z Imielina (25:3, 25:13) II miejsce zdobyła drużyna SP nr 1 z Lędzin, III miejsce SP Świerczyniec natomiast IV miejsce zajęła drużyna z Imielina. Młodzi siatkarze z Chełmu, których przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpili w składzie: Rafał Szary, Krzysztof Orzeł, Robert Kasperczyk, Damian Biesek, Kamil Hudzikowski, Tomasz Sokołowski, Dawid Wieczorek, Daniel Mysiorski, Michał Szubert, Jakub Martinson, Michał Pacwa, Mateusz Rodzyn.
W roku szkolnym 2001/2002 reprezentacja siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 zdobyła po raz pierwszy mistrzostwo powiatu bieruńsko-lędzińskiego w mini piłce siatkowej chłopców i od tej pory dzielnie broni pierwszego miejsca wygrywając coroczne zawody w siatkówce. W tym roku po raz kolejny młodzi siatkarze z Chełmu Śląskiego udowodnili że grają naprawdę na bardzo dobrym poziomie.
Zawodnicy SP 2 Chełm Śląski awansowali do dalszych rozgrywek, obecnie przygotowują się do udziału w zawodach na szczeblu rejonowym.


Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej dziewcząt

10 grudnia 2010 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej dziewcząt. Udział w zawodach wzięły 44 zawodniczki z sześciu klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły. Królem strzelców mistrzostw została Angelika Miemczok, Agata Piwowarczyk, Ewelina Lech.

I miejsce klasa VI A
II miejsce klasa VI B
III miejsce klasa V A 2
IV miejsce klasa V B 1


Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej chłopców

10 i 17 grudnia 2010 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej chłopców. Udział w zawodach wzięło 45 zawodników z klas III, IV, V i VI. Mecze były rozgrywane w trzech grupach systemem „każdy z każdym”, następnie sześć najlepszych drużyn rywalizowało między sobą o miano mistrza szkoły. Królem strzelców mistrzostw został Robert Kasperczyk.

I miejsce klasa VI A 1
II miejsce klasa VI A 2
III miejsce klasa V A
IV miejsce klasa VI B
V miejsce klasa IV A
VI miejsce klasa V B


Mistrzostwa szkoły w szachach

26 listopada 2010 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w szachach. W zawodach udział wzięło 10 zawodników i 3 zawodniczki klas IV, V i VI. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Klasyfikacja mistrzostw przedstawia się następująco:

Kategoria Dziewcząt
I miejsce – Adrianna Ryszka
II miejsce – Ewelina Lech
III miejsce – Aleksandra Szopa

Kategoria Chłopców
I miejsce – Jakub Działas
II miejsce – Michał Szubert
III miejsce – Dawid Wieczorek
IV miejsce – Michał Szopa
V miejsce – Paweł Szafrański
VI miejsce – Daniel Kazimierczak


Turniej piłki siatkowej z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

16 listopada 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim odbył się turniej piłki siatkowej z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości. Impreza została zorganizowana przez nauczyciela wychowania fizycznego mgr Grzegorza Zyzaka. W turnieju brały udział reprezentacja SP 1 Kopciowice oraz dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Dziewczęta SP 2 spisały się znakomicie pierwszy skład wygrał zawody a na drugim miejscu uplasowała się druga drużyna SP 2, miejsce trzecie dla SP 1 Kopciowice. Wyniki rozgrywek SP 2 I skład – SP 1 Kopciowice (25 :4, 25 :16), SP 2 I skład – SP 2 II skład (25 :23, 25 :8), SP 2 II skład – SP 1 Kopciowice (25 :16, 22:25, 25:22). Siatkarki chełmskiej „dwójki” wystąpiły w składzie: Głomb Sonia, Ryszka Adrianna, Wycik Anna, Lech Ewelina, Richter Paulina, Piwowarczyk Agata, Załuska Katarzyna, Kozak Michalina, Wasilik Małgorzata, Jarnot Kamila, Opitek Katarzyna, Wieczorek Magdalena, Palka Sabina, Koperczak Agnieszka, Miemczok Angelika, Zygmunt Karolina. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej zagrali bardzo dobry turniej, pierwszy skład wygrał zawody natomiast na miejscu drugim rozgrywki zakończyła reprezentacja SP 1 Kopciowice, miejsce trzecie dla drugiej drużyny z SP 2. Wyniki rozgrywek SP 2 I skład – SP 1 Kopciowice (25 :10, 25 :27, 25 :23), SP 2 I skład – SP 2 II skład (25 :6, 25 :18), SP 2 II skład – SP 1 Kopciowice (18 :25, 17 :25). Młodzi siatkarze z SP 2 wystąpili w składzie: Szary Rafał, Biesek Damian, Orzeł Krzysztof, Kasperczyk Robert, Mysiorski Daniel, Łański Arkadiusz, Siwek Kamil, Jaskóła Mateusz, Szymański Wojciech, Rodzyn Mateusz, Wieczorek Dawid, Szubert Michał, Martinson Jakub, Pacwa Michał, Kazimierczak Daniel, Hudzikowski Kamil. Sędzią turnieju był mgr Grzegorz Zyzak i mgr Aleksander Kiszka. Nagrody dla szkół podstawowych oraz poczęstunek dla dzieci ufundował Urząd Gminy Chełm Śląski.


Powiatowe mistrzostwa w tenisie stołowym

5 listopada 2010 roku w Lędzinach odbyły się miejsko-powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim, pod opieką mgr Grzegorza Zyzaka zaprezentowała się znakomicie.
W kategorii klas IV – VI dziewczyny zajęły drużynowo I miejsce, II miejsce SP 3 Lędziny, III miejsce SP 3 Bieruń. Indywidualnie zawodniczka SP 2 Ewelina Lech zajęła 2 miejsce, 3 miejsce zdobyła Adrianna Ryszka.
W kategorii klas IV – VI chłopcy wywalczyli drużynowo I miejsce wyprzedzając rówieśników z SP 3 Lędziny i SP 3 Bieruń. W rozgrywkach indywidualnych najlepszym zawodnikiem został Rafał Szary z Chełmu Śląskiego.
Zawodniczki i zawodnicy SP 2 Chełm Śląski awansowali do dalszych rozgrywek, pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego mgr Grzegorza Zyzaka przygotowują się obecnie do udziału w zawodach na szczeblu rejonowym.
Chełmska drużyna wystąpiła w składzie: Adrianna Ryszka, Ewelina Lech, Paulina Richter, Rafał Szary, Damian Biesek, Krzysztof Orzeł.


Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

29 października 2010 roku, odbyły się mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 36 zawodników i 28 zawodniczek z klas II, III, IV, V i VI. Mecze były rozgrywane na czterech stołach, eliminacje zostały rozegrane systemem pucharowym, a mecze finałowe najlepsi zawodnicy grali w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Zawody prowadził nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak.

Klasyfikacja końcowa:
Dziewczęta
I miejsceRyszka Adrianna
II miejsceLech Ewelina
III miejsceRichter Paulina
IV miejsceMiemczok Angelika
V miejsceOpitek Katarzyna
VI miejsceGłomb Sonia
VII miejscePiwowarczyk Agata
VIII miejscePalka Sabina
Chłopcy
I miejsceSzary Rafał
II miejsceBiesek Damian
III miejsceOrzeł Krzysztof
IV miejsceSzubert Michał
V miejsceWesecki Mateusz
VI miejsceJacent Miłosz
VII miejsceSajdok Grzegorz
VIII miejsceSaternus Mateusz
IX miejsceGaża Kamil
X miejsceKasperczyk Robert


Archiwum wiadomości sportowych z roku szkolnego 2008/2009   2009/2010   2010/2011   2011/2012    2012/2013   2013/2014    2014/2015    2015/2016    2016/2017    2017/2018   2018/2019