Szkoła Podstawowa nr 2 im. Floriana Adamskiego
w Chełmie Śląskim

Strona główna
Rekrutacja do klasy I
Z życia szkoły
Projekty
Aktualności sportowe
Patron szkoły
Historia szkoły
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Grono Pedagogiczne
Pedagog i Psycholog Szkolny
Pomoc psycholog.-pedagogiczna
Konkursy
Dla Rodziców
Logopeda
Świetlica
Biblioteka
Pracownia fizyczno-chemiczna
Zdalne nauczanie
Akcje charytatywne i wolontariat
Dokumenty
Karta rowerowa
Kontakt
RODO
Gminne Przedszkole nr 1
Szkoła Podstawowa nr 1
Oferta szkół ponadgimnazjalnych
- UG Chełm Śląski
- Kuratorium Oświaty
- Okr. Komisja Egzaminacyjna
- MEN

Aktualności sportowe z roku szkolnego 2012/2013

Dzisiaj mamy czwartek, 27 stycznia 2022 roku.Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej

14 czerwca 2013 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej. Udział w zawodach wzięło 80 zawodników z dziesięciu klas. Mecze były rozgrywane w trzech grupach systemem „każdy z każdym”, następnie trzy najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły. Królem strzelców mistrzostw został Bartosz Macek z 7 zdobytymi bramkami.
Klasyfikacja końcowa
I miejsceVb
II miejsceVIa
III miejsceIVa


Turniej piłki siatkowej z okazji Dnia Dziecka

12 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim odbyły się Gminne rozgrywki piłki siatkowej z okazji Dnia Dziecka. Impreza została zorganizowana przez dyrekcję szkoły oraz nauczyciela wychowania fizycznego mgr Grzegorza Zyzaka.
W rozgrywkach brały udział reprezentacja SP 1 Kopciowice oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.
Dziewczęta rozegrały mecz piłki siatkowej. Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 2 zwyciężyły 3:1 w setach rówieśniczki z SP 1 Kopciowice (25:18, 18:25,25:17,25:19). Siatkarki chełmskiej „dwójki” wystąpiły w składzie: Karolina Cieplok, Aldona Klimza, Kinga Kuźma, Karolina Jugo, Magdalena Plewniok, Anna Kulik, Martyna Jochemczyk, Patrycja Stolorz, Paulina Matyja, Wiktoria Kowalik.
W meczu piłki siatkowej chłopców zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 2 wygrali z SP 1 Kopciowice 3:0 w setach (25:8,25:14,25:12). Młodzi siatkarze z Chełmu, których przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpili w składzie: Jakub Błaszczyk, Sebastian Marszałek, Mateusz Wesecki, Jakub Mołczan, Bartosz Kijewski, Kamil Gaża, Piotr Koziołek, Miłosz Jacent, Adrian Brzenk, Bartosz Macek.
Słodki poczęstunek dla dzieci ufundował Urząd Gminy Chełm Śląski.


Mistrzostwa szkoły w pływaniu dziewcząt i chłopców

17,21 i 24 maja 2013 roku na basenie w Lędzinach odbyły się mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w pływaniu dziewcząt i chłopców. Udział w zawodach wzięło 45 zawodniczek i zawodników z klas IV, V i VI. Do przepłynięcia był dystans 25 metrów. Zawody prowadził nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak oraz ratownik Adam Morkisz.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt
I miejsceWiktoria Kowalik
II miejsceMarta Staniucha
III miejsceAldona Klimza
IV miejsceElżbieta Bała
V miejsceAleksandra Wyciślok
 
Klasyfikacja końcowa chłopców
I miejsceKamil Gaża
II miejsceAdrian Brzenk
III miejsceKornel Pyras
IV miejsceStefan Borek
V miejsceMateusz Klimza


Nasza szkoła w finale turnieju mini piłki siatkowej chłopców - Radlin 2013

20 maja 2013 roku w Pszczynie odbył się półfinał zawodów wojewódzkich w mini piłce siatkowej chłopców. Młodzi siatkarze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim, których przygotował mgr Grzegorz Zyzak, odnieśli wielki sukces zajmując I miejsce w turnieju. Mistrzowie rejonu tyskiego zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 2 zwyciężyli w pierwszym meczu drużynę z SP 1 Mysłowice 2:1 w setach (24:26, 26:24, 15:8), a w finale zmierzyli się z drużyną SP 7 Ćwiklice wygrywając 2:1 w setach (25:12, 13:25, 15:9) W meczu o trzecie miejsce drużyna SP 1 Mysłowice pokonała zawodników z SP 21 Chorzów 2:0 w setach (25:18, 25:20). Młodzi siatkarze wygrywając turniej półfinałowy awansowali do ścisłego finału w mini piłce siatkowej na Śląsku który odbył się 22 maja w Radlinie. Zawodnicy SP nr 2 w Chełmie Śląskim przegrali w pierwszym meczu z rówieśnikami z SP Pyskowice 1:2 w setach (25:18, 26:28, 8:15), a w meczu o trzecie miejsce ulegli SP 4 Będzin 0:2 w setach (8:25, 15:25). Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 1 miejsce ZSS Radlin, 2 miejsce SP Pyskowice, 3 miejsce SP 4 Będzin, 4 miejsce SP 2 Chełm Śląski.
Siatkarze Szkoły Podstawowej nr 2 z Chełmu Śląskiego wystąpili w składzie: Jakub Błaszczyk, Sebastian Marszałek, Mateusz Wesecki, Jakub Mołczan, Bartosz Kijewski, Kamil Gaża, Piotr Koziołek, Miłosz Jacent, Adrian Brzenk, Bartosz Macek.


Zawody rejonowe w mini piłce siatkowej i chłopców i dziewcząt Tychy 2013

26 kwietnia 2013 roku w Tychach odbyły się rejonowe zawody w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. Mistrzowie powiatu bieruńsko-lędzińskiego siatkarze szkoły podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim zaprezentowali się wyśmienicie zajmując I miejsce w turnieju. W meczu z SP nr 10 Tychy wygrali 2:0 w setach ( 25:12 , 25:9 ). W finale zmierzyli się z drużyną SP nr 3 Mikołów i po znakomitej grze zwyciężyli 2:0 w setach (25:8, 25:20 ).II miejsce zajęła SP 3 Mikołów pokonując SP10 Tychy 2:1 w setach (15:25, 25:7, 15:4)
Reprezentacja SP nr 2, którą przygotował nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak wystąpiła w składzie: Jakub Błaszczyk, Sebastian Marszałek, Mateusz Wesecki, Jakub Mołczan, Bartosz Kijewski, Kamil Gaża, Piotr Koziołek, Miłosz Jacent, Adrian Brzenk, Bartosz Macek.
Na tej samej hali sportowej odbyły się również rejonowe mistrzostwa w mini piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując II miejsce w turnieju wygrywając z drużyną SP 2 Orzesze 2:1 w setach (25:17,5:25,15:13) oraz przegrywając z drużyną gospodarzy SP 10 Tychy 0:2 w setach (7:25,6:25) W trzecim meczu drużyna SP 10 Tychy wygrała z SP 2 Orzesze 2:0 w setach (25:10,25:20) i tym samym przypieczętowała zwycięstwo w turnieju. Reprezentacja dziewcząt z Chełmu Śląskiego wystąpiła w składzie: Karolina Cieplok, Aldona Klimza, Kinga Kuźma, Karolina Jugo, Magdalena Plewniok, Anna Kulik, Martyna Jochemczyk, Patrycja Stolorz, Paulina Matyja, Wiktoria Kowalik.


Zawody powiatowe w piłce nożnej Lędziny 2013

24 kwietnia 2013 roku w Lędzinach odbyły się zawody powiatowe w piłce nożnej chłopców. Reprezentacja SP nr 2 z Chełmu Śląskiego zagrała bardzo dobry turniej zajmując II miejsce. W pierwszym meczu zremisowali z drużyną z Bojszów 1:1 w drugim meczu wygrali z SP 3 Bieruń 3:2 w półfinale wygrali w karnych z drużyną gospodarzy 3:2 a w finale spotkali się ponownie z drużyną SP 3 Bieruń tym razem przegrywając 2:5. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: I miejsce SP 3 Bieruń, II miejsce SP 2 Chełm Śląski, III miejsce SP 1 Lędziny, IV miejsce SP Imielin natomiast V miejsce zajęła drużyna z Bojszów. Młodzi piłkarze z Chełmu, których przygotował mgr Grzegorz Zyzak i mgr Rafał Jaskóła wystąpili w składzie: Jakub Błaszczyk, Sebastian Marszałek, Mateusz Wesecki, Bartosz Kijewski, Mateusz Kijewski, Miłosz Jacent, Adrian Brzenk, Bartosz Macek, Kornel Pyras, Kamil Jochemczyk.


Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej

19 i 26 kwietnia 2013 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej. Udział w zawodach wzięło 95 osób z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane w trzech grupach systemem „każdy z każdym”, następnie sześć najlepszych drużyn rywalizowało między sobą o miano mistrza szkoły.
Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIa 1
II miejsceVIa 2
III miejsceVIb 1
IV miejsceVb 1


Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej dziewcząt Chełm Śląski 2013

18 kwietnia 2013 roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie Śląskim była gospodarzem zawodów powiatowych w mini piłce siatkowej dziewcząt. Organizatorem imprezy była dyrekcja szkoły oraz nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak. Reprezentacja SP nr 2 zajęła I miejsce w turnieju pokonując drużyną z Imielina 2:1 w setach (25:8, 18:25, 15:8) Zawodniczki SP 2 Chełm Śląski awansowały do dalszych rozgrywek, obecnie przygotowują się do udziału w zawodach na szczeblu rejonowym.
Reprezentacja dziewcząt z Chełmu Śląskiego, którą przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpiła w składzie: Karolina Cieplok, Aldona Klimza, Kinga Kuźma, Karolina Jugo, Magdalena Plewniok, Anna Kulik, Martyna Jochemczyk, Patrycja Stolorz, Paulina Matyja, Wiktoria Kowalik, Julia Jochemczyk.


Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców Bieruń 2013 - siatkarze SP2 jedenasty raz mistrzami powiatu bieruńsko-lędzińskiego

17 kwietnia 2013 roku w Bieruniu odbyły się zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców. Reprezentacja SP nr 2 z Chełmu Śląskiego zaprezentowała się znakomicie zajmując I miejsce w turnieju. W pierwszym meczu pokonali 2:0 w setach drużynę z Imielina (25:7, 25:10) w drugim meczu wygrali z gospodarzami SP 3 Bieruń również 2:0 w setach (25:16, 25:18) II miejsce zdobyła drużyna SP nr 3 z Bierunia pokonując SP Imielin (25:11, 25:17). Młodzi siatkarze z Chełmu, których przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpili w składzie: Jakub Błaszczyk, Sebastian Marszałek, Mateusz Wesecki, Jakub Mołczan, Bartosz Kijewski, Kamil Jochemczyk, Jakub Mysiorski, Kamil Gaża, Piotr Koziołek, Miłosz Jacent, Adrian Brzenk, Rafał Achtelik, Bartosz Macek, Kornel Pyras.
W roku szkolnym 2001/2002 reprezentacja siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 zdobyła po raz pierwszy mistrzostwo powiatu bieruńsko-lędzińskiego w mini piłce siatkowej chłopców i od tej pory dzielnie broni pierwszego miejsca wygrywając coroczne zawody w siatkówce. W tym roku po raz kolejny młodzi siatkarze z Chełmu Śląskiego udowodnili że grają naprawdę na bardzo dobrym poziomie i pomimo mocnych rywali w tegorocznym powiatowym turnieju, zwyciężyli po raz jedenasty z rzędu.
Zawodnicy SP 2 Chełm Śląski awansowali do dalszych rozgrywek, obecnie przygotowują się do udziału w zawodach na szczeblu rejonowym które odbędą się w kwietniu.


Mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej chłopców

25 stycznia 2013 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej chłopców. Udział w zawodach wzięło 45 zawodników z sześciu klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowało między sobą o miano mistrza szkoły.
Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIa 1
II miejsceVIb
III miejsceVb
IV miejsceVa


Mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej dziewcząt

25 stycznia 2013 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 40 osób z sześciu klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.
Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIb
II miejsceVIa
III miejsceVb
IV miejsceVa 1


XIII edycja Parafialnego Turnieju Tenisa Stołowego

W marcu 2013 roku już po raz trzynasty został zorganizowany parafialny turniej tenisa stołowego. Od 2000 roku organizatorem i głównym prowadzącym zawody jest mgr Grzegorz Zyzak. Tegoroczny turniej został rozegrany na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim. Eliminacje odbyły się 15, 18, 21 i 22 marca, natomiast wielki finał w sobotę 23 marca 2013r z udziałem zaproszonych gości którymi byli: ks. Piotr Guzy, ks. Paweł Gajda, wójt Gminy Chełm Śląski Stanisław Jagoda, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Plewnia, kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Gabriela Penczek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Regina Pioskowik oraz licznie zgromadzona publiczność. Rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży (mecze rozegrało 90 uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 2). Łącznie w zawodach wystąpiło 150 zawodników i zawodniczek w dziewięciu kategoriach wiekowych. Sędzią głównym zawodów był mgr Grzegorz Zyzak.
Wyniki rozgrywek w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Kategoria chłopców do lat 13
1 miejsce – Jakub Błaszczyk
2 miejsce – Jakub Mołczan
3 miejsce – Mateusz Kijewski
4 miejsce – Sebastian Marszałek
Kategoria chłopców do lat 18
1 miejsce – Rafał Szary
2 miejsce – Adam Szwedor
3 miejsce – Dawid Achtelik
4 miejsce – Michał Szubert
Kategoria dziewcząt do lat 13
1 miejsce – Karolina Cieplok
2 miejsce – Anna Nowrocka
3 miejsce – Julia Jochemczyk
4 miejsce – Aleksandra Wyciślok
Kategoria dziewcząt do lat 18
1 miejsce – Katarzyna Niesyto
2 miejsce – Sabina Janota
3 miejsce – Katarzyna Opitek
4 miejsce – Angelika Miemczok
Kategoria kobiet powyżej lat 18
1 miejsce – Magdalena Synowiec
2 miejsce – Magdalena Janota
3 miejsce – Agata Janota
Kategoria mężczyzn do lat 30
1 miejsce – Mateusz Kulik
2 miejsce – Tomasz Wadas
Kategoria mężczyzn do lat 50
1 miejsce – Adam Jochymczyk
2 miejsce – Tomasz Jaronicki
3 miejsce – Andrzej Brzenk
4 miejsce - Jacek Klimek
Kategoria mężczyzn powyżej lat 50
1 miejsce – Sylwester Bołdys
2 miejsce – Henryk Urbańczyk
3 miejsce – Lech Pawlaczuk
4 miejsce - Janusz Wadas
W najmłodszej kategorii klas I-III chłopców klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1 miejsce – Bartłomiej Zientek, 2 miejsce – Damian Proksa, 3 miejsce – Paweł Cieplok, 4 miejsce – Piotr Soboń.
Nagrody i puchary ufundował: Urząd Gminy Chełm Śląski, ks. Proboszcz Piotr Guzy, Bernard Niesyto oraz Henryk Urbańczyk.


Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej dziewcząt

10 grudnia 2012 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 50 zawodniczek z sześciu klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsceVIb 1
II miejsceVa
III miejsceVIa 2
IV miejsceIVb


Powiatowe mistrzostwa w tenisie stołowym

16 listopada 2012 roku w Lędzinach odbyły się miejsko - powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim, pod opieką mgr Grzegorza Zyzaka zaprezentowała się znakomicie. Drużynowo w kategorii klas IV – VI chłopcy wywalczyli I miejsce, II miejsce SP 3 Bieruń, III miejsce SP 3 Lędziny. Zawodnicy SP 2 rewelacyjnie spisali się w grze indywidualnej gdzie Jakub Mołczan zdobył 1 miejsce, 2 miejsce zajął Jakub Błaszczyk a 3 miejsce Mateusz Kijewski.
W kategorii klas IV – VI dziewczyny wywalczyły drużynowo III miejsce, indywidualnie Anna Nowrocka zdobyła 4 miejsce.
Zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim awansowali do dalszych rozgrywek i pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego mgr Grzegorza Zyzaka przygotowują się obecnie do udziału w zawodach na szczeblu rejonowym które odbędą się w styczniu.
Chełmska drużyna wystąpiła w składzie: Anna Nowrocka, Karolina Cieplok, Aldona Klimza, Klaudia Księżarczyk, Jakub Błaszczyk, Jakub Mołczan, Mateusz Kijewski, Sebastian Marszałek.


Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

14 listopada 2012 roku, odbyły się mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Udział w zawodach wzięło 20 zawodniczek oraz 40 zawodników z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane na pięciu stołach, eliminacje zostały rozegrane systemem pucharowym, a mecze finałowe najlepsze zawodniczki i zawodnicy grali w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Zawody prowadził nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak.
Klasyfikacja końcowa:
Dziewczęta
I miejsceKarolina Cieplok
II miejsceAnna Nowrocka
III miejsceAldona Klimza
IV miejsceKlaudia Księżarczyk
V miejsceAnna Kulik
VI miejsceAgnieszka Błaszczyk
VII miejsceSabina Sobczyk
VIII miejsceMartyna Jochemczyk
Chłopcy
I miejsceJakub Błaszczyk
II miejsceJakub Mołczan
III miejsceMateusz Kijewski
IV miejsceSebastian Marszałek
V miejsceRafał Achtelik
VI miejsceJakub Mysiorski
VII miejsceBartosz Kijewski
VIII miejsceStefan Borek
IX miejsceKamil Bonias
X miejsceDamian Szczytowski


Archiwum wiadomości sportowych z roku szkolnego 2008/2009   2009/2010   2010/2011   2011/2012    2012/2013   2013/2014    2014/2015    2015/2016    2016/2017    2017/2018   2018/2019