Szkoła Podstawowa nr 2 im. Floriana Adamskiego
w Chełmie Śląskim

Strona główna
Rekrutacja do klasy I
Z życia szkoły
Projekty
Aktualności sportowe
Patron szkoły
Historia szkoły
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Grono Pedagogiczne
Pedagog i Psycholog Szkolny
Pomoc psycholog.-pedagogiczna
Konkursy
Dla Rodziców
Logopeda
Świetlica
Biblioteka
Pracownia fizyczno-chemiczna
Zdalne nauczanie
Akcje charytatywne i wolontariat
Dokumenty
Karta rowerowa
Kontakt
RODO
Gminne Przedszkole nr 1
Szkoła Podstawowa nr 1
Oferta szkół ponadgimnazjalnych
- UG Chełm Śląski
- Kuratorium Oświaty
- Okr. Komisja Egzaminacyjna
- MEN

Aktualności sportowe z roku szkolnego 2016/2017

Dzisiaj mamy czwartek, 27 stycznia 2022 roku.Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej

1 czerwca 2017 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej chłopców. Udział w zawodach wzięło 60 zawodników z siedmiu klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIb (Michał Lech, Szymon Staniucha, Nikodem Kapral, Marcin Ptasiński, Bartłomiej Klimek, Michał Biolik, Igor Łuczak, Jakub Grzyb, Karol Penczek)
II miejsceIVb (Gabriel Słowik, Szymon Macek, Dominik Pyras, Miłosz Kozak, Aleksander Tokarczyk, Maksymilian Mańkut, Szymon Hudzikowski, Maciej Muller)
III miejsceVa (Mikołaj Grudniok, Mateusz Jarosz, Adrian Hachuła, Mateusz Szymik, Kacper Klekociuk, Krzysztof Niedźwiecki)

Zawody rejonowe w mini piłce siatkowej chłopców - Tychy 2017

5 maja 2017 roku w Tychach odbyły się rejonowe zawody w mini piłce siatkowej chłopców. Mistrzowie powiatu bieruńsko-lędzińskiego siatkarze szkoły podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim zagrali bardzo dobre zawody i zajęli II miejsce w turnieju. W meczu z SP nr 5 Mikołów przegrali 1:2 w setach (13:25, 25:11, 7:15), a w meczu z drużyną SP nr 1 Tychy po wyrównanej grze wygrali 2:1 w setach (15:25, 25:9, 20:18). I miejsce zajęła SP nr 1 Tychy pokonując SP nr 5 Mikołów 2:0 w setach (25:21, 25:18). Młodzi siatkarze z Chełmu, których przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpili w składzie: Szymon Staniucha, Marcin Ptasiński, Michał Lech, Nikodem Kapral, Maciej Jarosz, Bartłomiej Klimek, Dawid Bieniek, Piotr Soboń, Arkadiusz Rozum, Kacper Pytlarczyk.


Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej

28 kwietnia 2017 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej. Udział w zawodach wzięło 55 osób z klas V i VI. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.
I miejsce klasa VI B1 (Oliwia Buchta, Szymon Staniucha, Michał Lech, Nikodem Kapral)
II miejsce klasa VI A2 (Barbara Seidel, Maja Fidler, Julia Zygmunt, Maciej Jarosz, Jakub Przepióra, Adrian Majka)
III miejsce klasa VI A1 (Patrycja Borowy, Nikola Wiśniowska, Paulina Wyciślok, Zuzanna Wojtowicz, Piotr Soboń, Kacper Pytlarczyk, Arkadiusz Rozum)


Mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej dziewcząt

7 kwietnia 2017 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 30 osób z trzech klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIa2 (Maja Fidler, Patrycja Borowy, Julia Zygmunt, Maja Sikora, Zuzanna Wojtowicz, Katarzyna Dubrawska)
II miejsceVIa1 (Barbara Seidel, Nikola Wiśniowska, Paulina Wyciślok, Julia Sałapatek)
III miejsceVb (Paulina Sobczyk, Roksana Proksa, Julia Gonsior, Julia Stolorz)

Mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej chłopców

7 kwietnia 2017 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w mini piłce siatkowej chłopców. Udział w zawodach wzięło 35 zawodników z trzech klas. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIb1 (Michał Lech, Szymon Staniucha, Nikodem Kapral, Dawid Bieniek)
II miejsceVIb2 (Marcin Ptasiński, Bartłomiej Klimek, Michał Biolik, Sergiusz Młoczek)
III miejsceVIa1 (Adrian Majka, Kacper Pytlarczyk, Piotr Szymański, Piotr Soboń, Maciej Jarosz)

XVII edycja Parafialnego Turnieju Tenisa Stołowego

W marcu 2017 roku już po raz siedemnasty został zorganizowany parafialny turniej tenisa stołowego. Od 2000 roku organizatorem i głównym prowadzącym zawody jest mgr Grzegorz Zyzak. Tegoroczny turniej został rozegrany na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz na hali sportowej przy Gimnazjum w Chełmie Śląskim. Eliminacje odbyły się 24, 30 i 31 marca, natomiast wielki finał w sobotę 8 kwietnia 2017 roku z udziałem zaproszonych gości którymi byli: Ks. Piotr Guzy, wójt Gminy Chełm Śląski Stanisław Jagoda, przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Plewnia, wiceprzewodniczący Rady Gminy Henryk Buchta, kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Gabriela Penczek, kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Grzegorz Wyciślok oraz licznie zgromadzona publiczność. Rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży (mecze rozegrało 85 uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 2) Łącznie w zawodach wystąpiło 120 zawodników i zawodniczek w dziesięciu kategoriach wiekowych. Sędzią głównym zawodów był mgr Grzegorz Zyzak.
Wyniki rozgrywek w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Kategoria dziewcząt do lat 13
1 miejsce – Barbara Seidel
2 miejsce – Oliwia Buchta
3 miejsce – Malwina Król
4 miejsce – Patrycja Borowy
Kategoria dziewcząt do lat 18
1 miejsce – Magdalena Olszyczka
2 miejsce – Oliwia Król
3 miejsce – Katarzyna Załuska
Kategoria kobiet powyżej lat 18
1 miejsce – Magdalena Synowiec
2 miejsce – Monika Gdak
3 miejsce - Magdalena Miemczok
4 miejsce - Sonia Skrzypiec
Kategoria chłopców do lat 13
1 miejsce – Szymon Staniucha
2 miejsce – Dawid Stania
3 miejsce – Nikodem Kapral
4 miejsce – Mikołaj Grudniok
Kategoria chłopców do lat 18
1 miejsce – Kamil Jochemczyk
2 miejsce – Jakub Mołczan
3 miejsce – Jakub Błaszczyk
4 miejsce – Piotr Stępała
Kategoria mężczyzn do lat 30
1 miejsce – Mateusz Kulik
2 miejsce – Kamil Siwek
Kategoria mężczyzn do lat 50
1 miejsce – Adam Jochymczyk
2 miejsce – Tomasz Jaronicki
3 miejsce – Jacek Klimek
4 miejsce - Maciej Jagoda
Kategoria mężczyzn powyżej lat 50
1 miejsce – Sylwester Bołdys
2 miejsce – Janusz Wadas
3 miejsce – Henryk Urbańczyk
4 miejsce - Jan Tomczyk
W najmłodszej kategorii klas I-III dziewcząt klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1 miejsce - Weronika Basiewicz, 2 miejsce - Aleksandra Malczewska, 3 miejsce - Julia Tuszyńska
1 miejsce - Bartosz Plebankiewicz, 2 miejsce - Michał Brzenk, 3 miejsce - Jakub Kubisiak, 4 miejsce - Mateusz Czekaj
Nagrody i puchary ufundował: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie Śląskim, ks. Proboszcz Piotr Guzy oraz Henryk Urbańczyk.Siatkarze SP2 Chełm Śląski piętnasty raz mistrzami powiatu bieruńsko-lędzińskiego.
Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców Chełm Śląski 2017

17 marca 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Chełmie Śląskim była gospodarzem zawodów powiatowych w mini piłce siatkowej chłopców. Organizatorem imprezy była dyrekcja szkoły oraz nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak. Reprezentacja SP nr 2 z Chełmu Śląskiego zaprezentowała się znakomicie zajmując I miejsce w turnieju. W pierwszym meczu pokonali 2:0 w setach drużynę z SP 3 Lędziny (25:15, 25:8) w drugim meczu wygrali z SP Kopciowice (25:17, 25:14) w półfinale zwyciężyli SP 1 Bieruń 2:0 w setach (25:3, 25:6) a w finale ponownie zmierzyli się z rówieśnikami z Kopciowic zwyciężając 2:0 w setach (25:17, 25:20) II miejsce zdobyła drużyna SP Kopciowice, III miejsce SP 3 Bieruń, IV miejsce SP 1 Bieruń, natomiast V miejsce zajęła drużyna z SP 3 Lędziny. Sędzią turnieju był Daniel Długajczyk a puchary przygotował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie Śląskim.
Młodzi siatkarze z Chełmu, których przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpili w składzie: Szymon Staniucha, Marcin Ptasiński, Michał Lech, Nikodem Kapral, Sergiusz Młoczek, Bartłomiej Klimek, Michał Biolik, Dawid Bieniek, Arkadiusz Rozum, Kacper Pytlarczyk.
W roku szkolnym 2001/2002 reprezentacja siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 zdobyła po raz pierwszy mistrzostwo powiatu bieruńsko-lędzińskiego w mini piłce siatkowej chłopców i od tej pory dzielnie broni pierwszego miejsca wygrywając coroczne zawody w siatkówce. W tym roku po raz kolejny młodzi siatkarze z Chełmu Śląskiego udowodnili że grają naprawdę na bardzo dobrym poziomie i pomimo mocnych rywali w tegorocznym powiatowym turnieju, zwyciężyli po raz piętnasty z rzędu. Zawodnicy SP nr 2 Chełm Śląski awansowali do dalszych rozgrywek, obecnie przygotowują się do udziału w zawodach na szczeblu rejonowym które odbędą się w kwietniu w Mikołowie.


Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej dziewcząt Bieruń 2017

15 marca 2017 roku w Bieruniu odbyły się zawody powiatowe w mini piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja SP nr 2 z Chełmu Śląskiego zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując II miejsce w turnieju. W pierwszym meczu dziewczyny przegrały 1:2 w setach (20:25, 25:5, 14:16) z drużyną z Kopciowic w drugim meczu wygrały z SP Imielin 2:0 w setach (25:8, 25:9) a w ostatnim meczu przegrały z rówieśniczkami z SP 3 Bieruń (21:25, 15:25)
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco : I miejsce zdobyła drużyna SP nr 3 z Bierunia, II miejsce SP 2 Chełm Śląski, III miejsce SP Kopciowice, IV miejsce SP Imielin.
Reprezentacja dziewcząt z Chełmu Śląskiego, którą przygotował mgr Grzegorz Zyzak wystąpiła w składzie: Oliwia Buchta, Barbara Seidel, Paulina Wyciślok, Nikola Wiśniowska, Zuzanna Wojtowicz, Maja Fidler, Patrycja Borowy, Maja Sikora, Julia Zygmunt, Julia Sałapatek.


II mistrzostwa szkoły w narciarstwie i snowboardzie

W lutym bieżącego roku dzieci Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim pod opieką Teresy Staniuchy, Krzysztofa Dłubisza i Grzegorza Zyzaka uczestniczyły w zawodach sportowych w Istebnej. Na stoku „Złoty Groń” zostały zorganizowane II mistrzostwa szkoły w narciarstwie i snowboardzie w których uczestniczyło 22 zawodników.
Liczna grupa miłośników białego szaleństwa została podzielona na 3 kategorie wiekowe. W klasie III Szkoły Podstawowej I miejsce zajął Piotr Madeja, II miejsce zdobył Mateusz Czekaj a III miejsce wywalczył Bartosz Plebankiewicz. W klasie 4 klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I miejsce Zahara Łuczak, II miejsce Adam Koziołek, III miejsce Zuzanna Wyrwa. W klasach 5 i 6, I miejsce Igor Łuczak, II miejsce Piotr Soboń a III miejsce Maja Fidler. Najlepszą snowboardzistką zawodów została Oliwia Buchta.
Organizatorem wyjazdu był Grzegorz Zyzak a puchary ufundował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie Śląskim.


Powiatowe mistrzostwa w tenisie stołowym

19 grudnia 2016 roku w Lędzinach odbyły się miejsko - powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim, pod opieką mgr Grzegorza Zyzaka zaprezentowała się znakomicie. Drużynowo w kategorii klas IV – VI dziewczyny i chłopcy wywalczyli I miejsce zdobywając 169 punktów, II miejsce SP 3 Bieruń 160 punktów, III miejsce SP 1 Bieruń 133 punkty a IV miejsce SP 3 Lędziny 81 punktów.
Zawodniczki SP 2 Chełm Śląski rewelacyjnie spisały się w grze indywidualnej gdzie 1 miejsce zajęła Barbara Seidel, 2 miejsce Oliwia Buchta, 5 miejsce zdobyła Malwina Król a 6 miejsce Patrycja Borowy.
Chłopcy z SP 2 również bardzo dobrze spisali się w grze indywidualnej gdzie Szymon Staniucha zdobył 2 miejsce a 4 miejsce zajął Bartosz Plebankiewicz.
Zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim awansowali do dalszych rozgrywek i pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego mgr Grzegorza Zyzaka przygotowują się obecnie do udziału w zawodach na szczeblu rejonowym które odbędą się w styczniu w Mikołowie.
Chełmska drużyna wystąpiła w składzie: Barbara Seidel, Oliwia Buchta, Malwina Król, Patrycja Borowy, Szymon Staniucha, Bartosz Plebankiewicz, Piotr Soboń, Adrian Majka.


Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej chłopców kl. I-III

16 grudnia 2016 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej chłopców klas I-III. Udział w zawodach wzięło 30 zawodników z klas II i III. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Królem strzelców mistrzostw został Michał Brzenk zdobywając 7 bramek.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceIIIa 1 (Michał Brzenk, Piotr Madeja)
II miejsceIIIa 2 (Mateusz Czekaj, Piotr Śliwka, Igor Blukacz)
III miejsceIIIb (Bartosz Plebankiewicz, Bartosz Biolik, Piotr Bonias)

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej dziewcząt

14 grudnia 2016 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 50 zawodniczek z siedmiu klas. Mecze były rozgrywane w trzech grupach systemem „każdy z każdym”, następnie sześć najlepszych drużyn rywalizowało między sobą o miano mistrza szkoły. Królem strzelców mistrzostw została Oliwia Buchta zdobywając 9 bramek.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIa 1 (Barbara Seidel, Zuzanna Wojtowicz, Nikola Wiśniowska, Maja Fidler, Paulina Wyciślok)
II miejsceVIb (Oliwia Buchta, Oliwia Piechówka, Karolina Rodzyn)
III miejsceVIa 2 (Patrycja Borowy, Julia Zygmunt, Maja Sikora, Katarzyna Dubrawska)

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej chłopców

2 grudnia 2016 roku odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej chłopców. Udział w zawodach wzięło 42 zawodników z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, następnie cztery najlepsze drużyny rywalizowały między sobą o miano mistrza szkoły. Królem strzelców mistrzostw został Nikodem Kapral zdobywając 11 bramek.

Klasyfikacja końcowa
I miejsceVIb 1 (Michał Lech, Michał Biolik, Marcin Ptasiński)
II miejsceVIb 2 (Nikodem Kapral, Igor Łuczak, Szymon Staniucha)
III miejsceVIa (Kacper Pytlarczyk, Adrian Majka, Maciej Jarosz, Piotr Szymański)
IV miejsceVIb 3 (Dawid Bieniek, Sergiusz Młoczek, Karol Penczek)

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

18 listopada 2016 roku, odbyły się mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w tenisie stołowym dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 20 zawodniczek z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane na dwóch stołach, eliminacje zostały rozegrane systemem pucharowym, a mecze finałowe najlepsze zawodniczki grały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Zawody prowadził nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak.
Klasyfikacja końcowa
I miejsceBarbara Seidel
II miejsceOliwia Buchta
III miejscePatrycja Borowy
IV miejsceMalwina Król
V miejsceMaja Fidler
VI miejsceJulia Urbańczyk
VII miejscePaulina Sobczyk
VIII miejsceJulia Błaszczyk

18 listopada 2016 roku, odbyły się mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w tenisie stołowym chłopców. Udział w zawodach wzięło 30 zawodników z klas IV, V i VI. Mecze były rozgrywane na dwóch stołach, eliminacje zostały rozegrane systemem pucharowym, a mecze finałowe najlepsi zawodnicy grali w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Zawody prowadził nauczyciel wychowania fizycznego mgr Grzegorz Zyzak.
Klasyfikacja końcowa
I miejsceSzymon Staniucha
II miejsceAdrian Majka
III miejscePiotr Soboń
IV miejsceJakub Przepióra
V miejsceDawid Stania
VI miejsceMarcin Ptasiński
VII miejscePiotr Szymański
VIII miejsceMaciej Jarosz
IX miejsceSzymon Pastwa
X miejsceŁukasz Otręba


Turniej piłki siatkowej

18 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim odbył się turniej piłki siatkowej. Impreza została zorganizowana przez nauczyciela wychowania fizycznego mgr Grzegorza Zyzaka.
W turnieju brały udział reprezentacja SP 1 Kopciowice oraz dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 spisały się bardzo dobrze, pierwszy skład wygrał zawody natomiast na miejscu trzecim rozgrywki zakończyła druga drużyna z SP 2, a miejsce drugie zajęła reprezentacja SP 1 Kopciowice. Wyniki rozgrywek SP 2 I skład – SP 1 Kopciowice (24:26, 25:17, 25:19, 25:23), SP 2 I skład – SP 2 II skład (25:11, 25:12, 25:17), SP 2 II skład – SP 1 Kopciowice (14:25, 12:25, 18:25). Siatkarki chełmskiej „dwójki” wystąpiły w składzie: Oliwia Buchta, Barbara Seidel, Maja Fidler, Patrycja Borowy, Nikola Wiśniowska, Maja Sikora, Julia Zygmunt, Paulina Wyciślok, Julia Sałapatek, Zuzanna Wojtowicz, Kinga Kapuściok, Oliwia Piechówka, Malwina Król, Lucyna Stryjewska, Joanna Gonsior, Paulina Sobczyk, Aleksandra Koziołek.
Chłopcy z SP nr 2 zajęli drugie i trzecie miejsce a zawody wygrała drużyna SP 1 Kopciowice. Wyniki rozgrywek SP 2 I skład – SP 1 Kopciowice (16:25, 17:25, 15:25), SP 2 I skład – SP 2 II skład (25:10, 25:8, 25:17), SP 2 II skład – SP 1 Kopciowice (16:25, 9:25, 17:25). Młodzi siatkarze z SP 2 wystąpili w składzie: Szymon ,Staniucha, Marcin Ptasiński, Dawid Bieniek, Michał Biolik, Nikodem Kapral, Bartłomiej Klimek, Michał Lech, Sergiusz Młoczek, Kacper Pytlarczyk, Piotr Soboń, Adrian Majka, Jakub Grzywacz, Mikołaj Grudniok, Paweł Cieplok, Mateusz Misterek, Bartłomiej Ziajka.
Sędzią turnieju był mgr Grzegorz Zyzak, a poczęstunek dla dzieci ufundował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie Śląskim.


Powiatowe mistrzostwa w szachach

24 października 2016 roku w Lędzinach odbyły się powiatowe mistrzostwa w szachach. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim, pod opieką mgr Grzegorza Zyzaka zaprezentowała się bardzo dobrze. Drużynowo wywalczyli III miejsce, I miejsce SP Imielin, II miejsce SP nr 1 Lędziny, IV miejsce SP nr 3 Bieruń, V miejsce SP nr 4 Lędziny a VI miejsce SP Bojszowy. Chełmska drużyna wystąpiła w składzie: Maria Palka, Szymon Staniucha, Jakub Parzniewski, Łukasz Seweryn.


Archiwum wiadomości sportowych z roku szkolnego 2008/2009   2009/2010   2010/2011   2011/2012    2012/2013   2013/2014    2014/2015    2015/2016    2016/2017    2017/2018   2018/2019